מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind » ציבורי » רשויות מקומיות

רשויות מקומיות

כיום בישראל יש למעלה מ250 רשויות מקומיות, מטרתה של הרשות המקומית היא לספק את צרכיהם של תושביה המוניציפאליים. הרשות דואגת למתן היתרי בניה, אספקת מיה, גביית ארנונה ועוד. בעמוד הבא ניתן למצוא משרדי עורכי דין שעוסקים בתחום זה. כל מה שיש לעשות זה לסמן את המשרד ונציג מטעמו יחזרו במהרה
מלא פרטיך ושלח פניה לכל עורכי הדין המסומנים
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
מידע משפטי בתחום רשויות מקומיות
הרשות המקומית נחלקת לשלושה גורמים: העירייה, המועצה המקומית והמועצה האזורית. לכל אחת מאלו ישנה האחריות שלה, ובמצב שאינן מקיימות את אותה האחריות, ניתן לתבוע אותן. 
הרשויות המקומיות מונות את העירייה – הרשות המקומית של עיר – יישוב בעל למעלה מ- 20,000 תושבים. המועצה המקומית היא רשות מקומית של יישוב שיש לו אופי כפרי, קהילתי או עירוני המונה בין 2,000-20,000 תושבים ואילו המועצה האזורית מאגדת בתוכה מספר יישובים קהילתיים וכפריים בתוך שטח אזורי מסוים. לכל אחת מן הרשויות הללו ישנה סמכות להתקנת חוקי עזר ותקנות על מנת להסדיר את החיים בה. הסמכויות הללו מוגבלות על פי חוקי מדינת ישראל והממונה עליהן במשרד הפנים מפקח על ביצוע ההוראות התקין.

תביעות נגד מועצות מקומיות
ישנן תביעות מסוגים שונים כנגד הרשויות המקומיות. אלו יכולות למנות בין היתר תביעות כנגד הרשות בגין נזק שנגרם ממפגעים שבשטחה, תביעות עובדי נמל, ביצוע פעולות מסוימות של הרשות ללא קבלת ההיתר המתאים, ערעור על החלטות של משרדי הממשלה, ערעור על אופן ביצוע המכרזים, ארנונה ואגרות ועוד.

חומר תביעה רלבנטי
בכל תביעה יש להמציא לעורך דין מייצג את חומרי התביעה הרלבנטיים למתן עדות ולהוכחת הטיעון כנגד הרשות. באם מדובר למשל בבחינת פגיעה גופנית כתוצאה ממפגע מסוים שהיה ברחבי הרשות, יש להראות צילום של הפגיעה, של אזור התאונה, קבלות ואישורים על הוצאות, צילומי החומר כולו שהוגש לביטוח לאומי ועוד. 

התדיינויות בין הרשות המקומית למדינה
אחת מרשויות המדינה יכולה להגיש תביעה מול אחת מן הרשויות המקומיות, לאחר שאלו לא הגיעו ביניהן להסדר מטרים למשפט. הממונה על המחוז ינסה להביא לכדי פיתרון והסדר לנושא, ולהיענות לתביעה. ההליכים המשפטיים נפתחים על פי הליך פרוצדוראלי, כמו למשל במעמד אי מענה על התביעה שהוגשה לטיפול הממונה על המחוז בתוך שלושים ימים. 

תביעות ייצוגיות נגד רשות מקומית
ישנן תביעות ייצוגיות שמתנהלות כנגד הרשות, כמו למשל במקרים של חיוב שלא כדין מחזיקים בנכסים בתחום הרשות. חשוב להתייעץ עם עורך דין מנוסה בתחום תביעות ייצוגיות ומצוי בעולם התקנים והחוקים ברשויות המקומיות. ישנן תביעות לא מעטות שנדחות בבית המשפט ולעומתן אחרות עולות לדיון ומייצגות אנשים נוספים – גם אם הם ניזוקו מפעילות הרשות באופן שונה האחד מן השני.  

לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

סגור