מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind »מגזין משפט בישראל»מגזין תעבורה » פיצויים בעקבות תאונת פגע וברח
מגזין תעבורה

פיצויים בעקבות תאונת פגע וברח

  • מערכת האתר
  • |
  • 1/3/13
  • |
  • 12:10
  • |
  • 2286 צפיות

תאונת פגע וברח אינה מאפשרת החלפת פרטי ביטוח רכב האחד של השני, ומכורח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים 1975, כספי הפיצויים חייבים להיות משולמים לנפגעים מכספי הביטוח של הנהג הפוגע או של בעל הביטוח לאותו רכב אשר נתן את רכבו ברשות לנהג. ישנם מספר מקרים שבהם אין אפשרות להשיב פיצויים משום שזו תאונת "פגע וברח" וזהות הפוגע אינה ידועה, נפגעים ע"י נהגים חסרי רישיון, חסרי ביטוח או שנהגו בניגוד לתנאי הפוליסה ומבוטחים בחברות לביטוח רכב אשר נכנסו להליך פירוק.

פיצויים בעקבות תאונת פגע וברח
במקרה של תאונת פגע וברח כשלא ניתן לתבוע את החברה שבה ביטוח החובה של הנהג הפוגע, ישנה קרן "קרנית", אשר משמשת כחברת ביטוח לכל דבר ועניין והוקמה במיוחד למקרה זה על- מנת לפצות את הנפגעים באופן מיידי לאחר שיוכח לקרנית כי הפגיעה נגרמה על- ידי תאונת פגע וברח, ולא בנסיבות אחרות כל שהן, אשר אינן מתאימות להגדרת "תאונת דרכים" על- פי חוק הפיצויים. מלבד פיצויים הקשורים בתחבורה, ישנם פיצויים הנובעים מאבדן כושר השתכרות ותביעה מול הביטוח הלאומי.

אילו פיצויים בעקבות תאונת פגע וברח מגיעים לנפגע?
כדי לדעת מהם הפיצויים המגיעים על- פי חוק לנפגע, רצוי להתייעץ עם עורך דין הבקיא בתביעות תעבורה. בכל מקום בו הנכם מבוטחים יש מקום לבדוק זכאות לפיצויים- ביטוח לאומי, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח רכב ועוד הם האפשרויות הראשונות העולות כמקור לתביעה. מעבר לעובדת תאונת פגע וברח עבירה פלילית אשר על גורמה לשלם על כך ועל אי הגשת עזרה לנפגע, בזכות הנפגע לקבל את הסיוע המרבי.

לא רק נהגים
מרבית הנפגעים בתאונות פגע וברח הם הולכי רגל. ישנם נפגעים נוספים כמו הולכי רגל, טרמפיסטים אשר גורשו מהרכב הפוגע מבלי שהנהג משאיר פרטים, ואף משתמשים בכלי רכב אשר לא בוטח מסיבות שונות בביטוח רכב ונפצעו, אולם זכאים בכל זאת לפיצויים בעקבות תאונת פגע וברח.


עורכי דין לתאונת פגע וברח
לפניכם משרדי עורכי דין מובחרים העוסקים בתחום עורכי דין לתאונת פגע וברח. הזינו פרטיכם, סמנו משרדים הקרובים ופועלים באיזור מגוריכם ושלחו את הטופס. בתוך זמן קצר נציגי המשרדים יצרו עמכם קשר טלפוני לייעוץ ראשוני או קביעת פגישה.

קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
איזורים בארץ: מרכז
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז, שפלה
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז, שפלה
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז, שפלה, דרום
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה

תגובות הגולשים
שם
1111111111
נושא
2222222222
תוכן
3333333333333
לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

ייעוץ משפטי חינם
כתבות ומאמרים בנושא פיצויים בעקבות תאונת פגע וברח
סגור