מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind »מגזין משפט בישראל»מגזין אזרחי » מתי פונים לנוטריון
אולי תתעניין ב:
מגזין אזרחי

מתי פונים לנוטריון

  • מערכת האתר
  • |
  • 1/3/13
  • |
  • 12:10
  • |
  • 1067 צפיות

נוטריון הוא עורך דין אשר הוסמך באופן מיוחד לאשר דברים באופן רשמי – בסמכותו לאמת את מקוריותם של מסמכים, ניירות ומאורעות, ובכוחו להעניק גושפנקא משפטית לחומר. נוטריון יאשר בפני השופט את מקוריותם של מסמכים במקרים המוסדרים על פי חוק. בישראל, עד שנות השבעים היה הנוטריון עוסק בניירת חוץ בלבד ובעריכת הדין הפנימי עסק עורך דין פרטי. מאז שנות השבעים הועבר חוק משנה האומר כי לכל עורכי הדין – ציבוריים ופרטיים כאחד – יכולים לעסוק בנוטריונה באם בידם ההיתר המיוחד. משנת 1993 לנוטריונה בישראל יש סמכות משפטית בכל העולם, כולל בבית המשפט הבין לאומי בהאג.

מהו עיסוקו של הנוטריון?
נוטריון מאשר את אמיתותו של חוזה של מספר אנשים שחתומים עליו. נוטריון מאשר את היותו של המסמך "נאמן למקור" במקרים הנדרשים, כשמובאים בפניו המקור וההעתק. נוטריון מאשר נכונותו של תרגום מסמכים – כמו לדוגמה בהגשת בקשה לאזרחות. נוטריון אף מאשר באם אדם חי או מת על גבי המסמכים, הוא יאמת הסכמי ממון לפני הנישואין, יאמת רכישה גדולה כצד שלישי שמאשר את מקוריות המסמך ועוד.

מהי המשמעות של אישור נוטריון?
בסעיף 19 לחוק הנוטריונים, משמעותו של האישור הנוטריוני נקבעת. ניתן לומר שמסמך בעל אישור נוטריוני יהיה ראיה מספקת בהליכים משפטיים שונים, אין צורך בנוכחותו של נוטריון בכדי לתת לרשום יתר – תוקף. המשמעות השלילית של אישור נוטריון היא שימוש באישור זה לביצוע פעולה לא חוקית אשר צד ג´ עלול להיפגע מפניה. מסיבה זו, חלו תנאי כשירות למקצוע הנוטריון, כמו גם כללי זהב לכשירות עבודתו של נוטריון.

דוגמאות למקרים בהם יש צורך באישור נוטריון
אישורים נוטריונים ניתנים בין השאר לאימות תעודות תואר והסמכה שניתנו בחו"ל, אימות חוזים שנעשו,  צילום תעודת בגרות אשר מוגש כתנאי קבלה לאחד ממוסדות הלימודים, בבקשת אזרחות אשר יש בה צורך הן בתרגום מסמכים משפה לשפה והן באישור מסמכי זהות וכן הלאה.

עורכי דין המוסמכים כנוטריונים
לפניכם משרדי עורכי דין מובחרים העוסקים בתחום עורכי דין המוסמכים כנוטריונים. הזינו פרטיכם, סמנו משרדים הקרובים ופועלים באיזור מגוריכם ושלחו את הטופס. בתוך זמן קצר נציגי המשרדים יצרו עמכם קשר טלפוני לייעוץ ראשוני או קביעת פגישה.

קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
איזורים בארץ: צפון, שרון, מרכז, שפלה, דרום, ירושלים
סמן לפניה
איזורים בארץ: דרום
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז
סמן לפניה

תגובות הגולשים
שם
1111111111
נושא
2222222222
תוכן
3333333333333
לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

ייעוץ משפטי חינם
כתבות ומאמרים בנושא מתי פונים לנוטריון
סגור