מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind »מגזין משפט בישראל»מגזין נזיקין » את מי תובעים לאחר תאונת עבודה
אולי תתעניין ב:
מגזין נזיקין

את מי תובעים לאחר תאונת עבודה

  • מערכת האתר
  • |
  • 1/3/13
  • |
  • 12:10
  • |
  • 1609 צפיות

כשהבריאות נפגעת מטעמי עבודה, יש לפנות אל הביטוח הלאומי במחוז המגורים של הנפגע, ולהגיש תביעה בגין תאונת עבודה או מחלת מקצוע. יש לעשות זאת במהירות האפשרית, על מנת ליצור את הזכויות הרפואיות המגיעות לנפגע. על מנת שתאונת עבודה תוכר ככזו, עליה להתרחש תוך כדי העבודה – היא יכולה להיות לא קשורה למהות התפקיד ובלבד שתתרחש במקום זה, יכולה להתרחש בדרך לעבודה או בדרך ממנה, יכולה להחשב כמחלת מקצוע אם נגרמה עקב פגיעה במערכת השמע שהוכח כי התרחשה במהלך תקופת עבודתו או אם נגרם נזק לבריאות העובד בגין מגע עם חומרים רעילים וכהנה.


הגשת התביעה לביטוח לאומי
מועד הגשת התביעה לביטוח לאומי קריטי, משום שהוא מזרז את הזכויות המגיעות לנפגע. יש להגיש את התביעה לביטוח לאומי בתוך 12 חודשים ממועד התאונה – אולם אין למהר ולהגיש אותה לפני שבודקים את "שווי" הפגיעה על ידי רופא מומחה המחווה את דעתו- האם פגיעה זו מקנה זכות לפיצויים כל שהם. במהלך כל התקופה בה נערכות הבדיקות, יש לשמור את כל הטפסים ולשלוח ביחד עם תיק התביעה.

כשתאונת דרכים נחשבת גם לתאונת עבודה
כשישנן מספר הגדרות לתאונה זו- הן תאונת עבודה והן תאונת דרכים, יש לפנות לכל גורם בנפרד ולתבוע ממנו את הכספים המבוקשים. רצוי שהמהלך הזה ינוהל בידי עורך דין- היודע להוסיף את העילות הנכונות שלא תידחינה על ידי המוסדות שנתבעו. בתאונת דרכים- התביעה תופנה אל חברת ביטוח רכב, ובתאונת עבודה – התביעה תופנה לביטוח לאומי וכן לגורמים שהתרשלו (הרשות המקומית, החברה שאחראית לכתם השמן על הכביש ועוד).

גורמים נוספים אותם ניתן לתבוע
מלבד גורמים כמו רשות מקומית או גורם אחראי לתאונה (שהוכח כן), ניתן לתבוע את המעביד שהתרשל (האם באמת התרשל? את זאת יבחן עורך הדין טרם הגשת התביעה). יש לבדוק באם הוא מכוסה בפוליסת חבות מעבידים, באיזו חברה לביטוח וכן מה מספר הפוליסה שם.


עורכי דין לתאונות עבודה
לפניכם משרדי עורכי דין מובחרים העוסקים בתחום עורכי דין לתאונות עבודה. הזינו פרטיכם, סמנו משרדים הקרובים ופועלים באיזור מגוריכם ושלחו את הטופס. בתוך זמן קצר נציגי המשרדים יצרו עמכם קשר טלפוני לייעוץ ראשוני או קביעת פגישה.

קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
איזורים בארץ: צפון, שרון, מרכז, שפלה, דרום, ירושלים
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז
סמן לפניה
איזורים בארץ: ירושלים
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז, שפלה
סמן לפניה
איזורים בארץ: צפון
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה

תגובות הגולשים
שם
1111111111
נושא
2222222222
תוכן
3333333333333
לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

ייעוץ משפטי חינם
כתבות ומאמרים בנושא את מי תובעים לאחר תאונת עבודה
סגור