מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind »מגזין משפט בישראל»מגזין תעבורה » פיצוי מפגיעה בתאונת אופניים
מגזין תעבורה

פיצוי מפגיעה בתאונת אופניים

  • מערכת האתר
  • |
  • 1/3/13
  • |
  • 12:10
  • |
  • 1252 צפיות

היום מוצבים במקומות שונים בערים המרכזיות אופניים לשימוש ציבורי ובהשכרה. מלבד זאת, המודעות ליתרונות שברכיבת אופניים הופכת את הרכיבה ל האופניים, באשר היא, לתחביב. ככל שמספרי הרוכבים עולה, באופן טבעי עולה גם ביחס ישר מספר הנפגעים. על פי חוק ביטוח חובה, בתאונת דרכים בין רוכב אופניים לרכב מסוים, רוכב האופניים או משפחתו יוכלו להגיש תלונה לחברת הביטוח של בעל הרכב, או אם היו מעורבים באותה תאונה מספר רכבים, לתבוע את כל חברות הביטוח של בעלי הרכבים. יצוין כי אפילו אם רוכב האופניים נבהל מסטיית רכב, ניתן להגדיר זאת כתאונת דרכים.

מה עושים במקרה של תאונת "פגע וברח"?
תאונות "פגע וברח" גם הן מטופלות על ידי חברת ביטוח מסוימת שדואגת לכיסוי ההוצאות בגין נזקי גוף מן התאונה. אם נהג התאונה לא הודה בפגיעתו וברח מיד מן המקום, עד אשר ימצא וחברת הביטוח שלו תיתבע או אפילו הוא – עצמו באופן אישי (משום שמחובתו לדאוג לבריאות הנפגעים דבר ראשון לאחר התאונה), חברת קרנית שמתקיימת מאחוזים המופרשים מחברות הביטוח תוכל לפצות את הנפגע שרכב על אופניו בזמן התאונה.

מה כאשר נתקלים בבור או במפגע סביבתי?
עורך דין נזיקין אשר נתקל בסוגיה הזו של תאונה שעשה רוכב אופניים לאחר שנתקל במפגע כל שהוא, יגיש בשמו תביעה כנגד העורם שאחראי לאותו המפגע. גם אם אין גורם ברור לעניין – ניתן להפנות את הבעיה לרשות העירונית או האזורית שזהו תחום שיפוטה. הרי שלעורך הדין הפתרונים, או שבית המשפט יכריע בסוגיה.

תאונת רכיבה של ילד בגיל בית הספר
החוק קובע כי ילדי בית ספר מבוטחים בביטוח מטעם בית הספר, ולא משנה מתי והיכן קרתה התאונה. התאונה יכולה לקרות במהלך טיול משפחתי בצפון או בזמן הלימודים – היינו הך. לכן, מלבד הגורמים הנוספים האחראיים למחדל שבגינו נפגע הילד בזמן הרכיבה, ניתן לתבוע גם את חברת הביטוח שמייצגת את בית הספר.

עורכי דין לנזקים מתאונות דרכים
לפניכם משרדי עורכי דין מובחרים העוסקים בתחום עורכי דין לנזקים מתאונות דרכים. הזינו פרטיכם, סמנו משרדים הקרובים ופועלים באיזור מגוריכם ושלחו את הטופס. בתוך זמן קצר נציגי המשרדים יצרו עמכם קשר טלפוני לייעוץ ראשוני או קביעת פגישה.

קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
איזורים בארץ: מרכז
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז, שפלה
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז, שפלה
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז, שפלה, דרום
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה

תגובות הגולשים
שם
1111111111
נושא
2222222222
תוכן
3333333333333
לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

ייעוץ משפטי חינם
כתבות ומאמרים בנושא פיצוי מפגיעה בתאונת אופניים
סגור