מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind »מגזין משפט בישראל»מגזין נזיקין » מהי רשלנות מקצועית של עובדת סוציאלית?
אולי תתעניין ב:
מגזין נזיקין

מהי רשלנות מקצועית של עובדת סוציאלית?

  • מערכת האתר
  • |
  • 1/3/13
  • |
  • 12:10
  • |
  • 1948 צפיות

שירותי הרווחה בישראל כוללים בין הגורמים השונים גם את העובדות הסוציאליות אשר תפקידן לתת מענה לאותן שכבות מצוקה ולשכבות הנזקקות. ישנם חוקים ואתיקה הכרוכים במקצוע, כפי שנקבע בחוק עובדים סוציאליים משנת 1996 שחייבים להתקיים אצל כל עובדת סוציאלית באשר היא בכל רשות מקומית שבה היא עובדת, בכל מפעל, מוסד או קהילה. ישנם עובדים סוציאליים בהתמחויות שונות – פקידי סעד, עובדים סוציאליים קהילתיים, עובדים שכונתיים, קציני מבחן לנוער וכן הלאה. כאשר מי מהם לא מקיים את מקצועו באופן שפוגע בצדדים שבהם יטפלו, ישנה אפשרות לתביעת רשלנות מקצועית.

האם ניתן להגיש תביעה לרשלנות מקצועית אצל עובדת סוציאלית?
החוק קובע, כי לא ניתן לתבוע עובד ציבור אם ביצע את עבודתו במסגרת העבודה השלטונית, אולם כן ניתן לתבוע רשלנות מקצועית כמשתמע מסעיף 7(א) בפקודת הנזיקין מעובד סוציאלי אשר גרם עוולה בכוונה או ביודעין. מקרה נוסף שבו ניתן לתבוע לרשלנות מקצועית: כאשר העובד הסוציאלי פעל באדישות כשהיה עלול להגרם נזק כל שהוא למעורבים בטיפול.

את מי תובעים במקרה זה?
רצוי להסתייע בעורך דין מומחה לעניין, על מנת שיבחן את הנושא לעומקו ויגיש את כתב התביעה הכולל את כל העילות הנכונות האפשריות כלפי הגורמים הנתבעים. זה יכול להיות העובד הסוציאלי, הגורם המעסיק כמו גם המדינה. כלומר, עורך הדין יגיב בהתאם ככל שמרשו ישתפו ביותר פרטים ובאופן מסודר.

חסרונות בתביעת המדינה בנידון
ישנם שני חסרונות עיקריים לתביעת המדינה ברשלנותו של עובד סוציאלי: הראשון בוא שבמידה והמדינה נמצאה אשמה ונושאת בנטל הפיצוי, כספי הפיצויים יגזרו מקופת משלם המיסים. החיסרון השני – לא מתקיים האינטרס שבו העובד הסוציאלי שפגע בכוונה וביודעין לא נפגע באופן אישי, ולכן עוקץ התביעה נשמט במקרה זה.

עורכי דין לרשלנות רפואית
לפניכם משרדי עורכי דין מובחרים העוסקים בתחום עורכי דין לרשלנות רפואית. הזינו פרטיכם, סמנו משרדים הקרובים ופועלים באיזור מגוריכם ושלחו את הטופס. בתוך זמן קצר נציגי המשרדים יצרו עמכם קשר טלפוני לייעוץ ראשוני או קביעת פגישה.

קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
איזורים בארץ: צפון, שרון, מרכז, שפלה, דרום, ירושלים
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז
סמן לפניה
איזורים בארץ: ירושלים
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז, שפלה
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה
איזורים בארץ: צפון
סמן לפניה

תגובות הגולשים
שם
1111111111
נושא
2222222222
תוכן
3333333333333
לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

ייעוץ משפטי חינם
כתבות ומאמרים בנושא מהי רשלנות מקצועית של עובדת סוציאלית?
סגור