מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind »מגזין משפט בישראל»מגזין פלילי » מהו פסק דין והגשת ערעור עליו?
אולי תתעניין ב:
מגזין פלילי

מהו פסק דין והגשת ערעור עליו?

  • מערכת האתר
  • |
  • 1/3/13
  • |
  • 12:10
  • |
  • 2388 צפיות

בסוף משפט שמתנהל בבית בין או בבית המשפט, הסוגיה שנידונה חייבת לקבל החלטה בנוגע להמשך הטיפול בה. פסק הדין הנקרא גם פס"ד הוא הקובע את המשך ההתנהלות בנושא, העניין נקבע על ידי שופט המשפט או חבר השופטים שחברו ומונו לצורך כך. פסק הדין אמנם ניתן בקצרה – ללא הנימוקים שעזרו להגיע ולקבוע אותו, אולם מאחורי פסק דין שכזה חייבים לעמוד שיקולים מוסברים בנוגע להחלטתו של השופט, להכיל ולהתחשב גם בטענות הצדדים ובראיות שהובאו בפניו. פסק דין נתון הוא נכון לאותו עניין בלבד ויכול להוות תקדים לפסקי הדין הבאים אחריו.

הליך המשפט עד לפסק הדין
התנהלות של משפט של נאשם מתחילה בחובת ההוכחה של התובע להראות את הראיות שהביאו להגשת כתב התביעה. בתוך אלו יכלל גיליון ההרשעות של הנאשם, החלטות ממשפטים קודמים בעניינו, עדויות אופי של הנאשם מידת הנזק המוחשי והרוחני שנגרמו, עדויות של מתלוננים ועוד. בתגובה, הסנגור של הנאשם יציג עדויות סותרות, עדויות אופי של בני משפחה, מסמכים שמעידים על שיקום וגם חוות דעת רפואיות ועוד. לאחר שלב ההכרעה בנושא, קיימת זכות לערעור בתוך ארבעים וחמישה ימים.

הודעת ערעור
ישנם שני חלקים להודעת הערעור על גזר הדין במשפט. הראשון – המערער יודיע על הגשת הערעור, והשניה – הנימוקים לערעור יפורטו באופן תמציתי. עורך דין יגיש את הערעור על כל פסק הדין שכולל את ההכרעה וכן את גזר הדין, או רק על גזר הדין.

מתי אפשר להציג ראיות חדשות לערעור?
לא ניתן להציג ראיות חדשות בשלב הערעור, כמו גם שלא ניתן להציג עדים. לעומת זאת, במידה וקיימת ראיה חדשה ומשמעותית לגזר הדין עד כדי כך שהנאשם יכול להזדכות בגינה, ניתן להגיש לבית המשפט ראיות נוספות בתנאי שיקוימו התנאים המיוחדים שהציב לכך ביה"מש.

עורכי דין לערעורים
לפניכם משרדי עורכי דין מובחרים העוסקים בתחום עורכי דין לערעורים. הזינו פרטיכם, סמנו משרדים הקרובים ופועלים באיזור מגוריכם ושלחו את הטופס. בתוך זמן קצר נציגי המשרדים יצרו עמכם קשר טלפוני לייעוץ ראשוני או קביעת פגישה.

קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
איזורים בארץ: צפון, שרון, מרכז, שפלה, דרום, ירושלים
סמן לפניה
איזורים בארץ: צפון, שרון, מרכז, שפלה, דרום, ירושלים
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז, שפלה
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה

תגובות הגולשים
שם
1111111111
נושא
2222222222
תוכן
3333333333333
לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

ייעוץ משפטי חינם
כתבות ומאמרים בנושא מהו פסק דין והגשת ערעור עליו?
סגור