מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind »מגזין משפט בישראל»מגזין משרד הבטחון » נהלים לאחר תאונה בצבא
מגזין משרד הבטחון

נהלים לאחר תאונה בצבא

לאחר תאונת דרכים, רוב האנשים חווים תחושת בלבול אך זוכרים לקחת את פרטי הרכב. אולם כאשר התאונה מתרחשת במסגרת שירות צבאי, יש מספר נהלים נוספים שכדאי לדעת.
  • מערכת האתר
  • |
  • 11/6/2013
  • |
  • 12:53
  • |
  • 1396 צפיות

כאשר תאונת דרכים מתרחשת במסגרת שירות צבאי חשוב לעקוב אחר הכללים, למרות הלחץ והבלבול שלרוב מלווה את האירוע. לאחר תאונה חשוב לוודא רישום של פרטי נהגי הרכב המעורבים ולוודא רישום רפואי נכון של כל שהתרחש. כמו כן, במידה ומדובר בתאונה קשה ומגיע אמבולנס לזירת התאונה, חשוב לשתף פעולה ולהתפנות עם האמבולנס, אך אסור לחתום על טפסים והתחייבות לפני שהנהג רשם את פרטי התאונה כגון נסיבות, איבוד או ערפול הכרה וכדומה. 

כללי התנהגות לאחר התאונה
לאחר טיפול רפואי בעקבות תאונה קשה, יש לשים לב גם לרישום נכון של מסמכי חדר מיון ולשמור את המסמכים המקוריים תמיד. עם זאת, כאשר מדובר בתאונה צבאית קלה ולא היה צורך באמבולנס, יש להחליף פרטי רכב ופרטים אישיים עם הנהגים המעורבים, ולהתפנות למרפאה של היחידה באופן עצמאי ללא דיחוי, מכיוון שכל המתנה או דחייה של הבדיקה עלולה לגרום לנזק משפטי. 

תאונה ברכב אזרחי מול רכב צבאי
ההתנהלות כלפי תאונה אזרחית לעומת תאונה במסגרת צבאית היא שונה ובתאונה עם רכב צבאי העניינים המשפטיים מתבצעים במסגרת הצבאית והתביעה מבוצעת כלפי משרד הבטחון בהתאם לחוק של הנכים,התגמולים והשיקום. במקרה של תאונה ברכב צבאי, יש לרשום את פרטי הנהגים והרכבים המעורבים כגון: מספר הרכב, שם בעל הרכב, תעודת זהות, סוכן ביטוח, כתובת וכדומה.

רישום פרטים ומסמכים רפואיים
יש לשים לב לתעודת חדר מיון, מכתב שחרור מבית חולים או כל מסמך אחר מקופת החולים ולוודא שכל התלונות מתעודות ואם יש צורך בתיקון במסמך חשוב שהרופא יחתום ליד השינוי על המסמך. הסיבה היא שכאשר הנושא יעמוד לדיון  במסגרת הצבא או לחילופין עם עורך דין לנזיקין (אם התאונה התרחשה ברכב אזרחי), חשוב שהמסמכים יעידו על כל מה שהתרחש בזמן התאונה ועל כל השלכות רפואיות. 


עורכי דין לנזקים מתאונות דרכים
לפניכם משרדי עורכי דין מובחרים העוסקים בתחום עורכי דין לנזקים מתאונות דרכים. הזינו פרטיכם, סמנו משרדים הקרובים ופועלים באיזור מגוריכם ושלחו את הטופס. בתוך זמן קצר נציגי המשרדים יצרו עמכם קשר טלפוני לייעוץ ראשוני או קביעת פגישה.

קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
איזורים בארץ: צפון, שרון, מרכז, שפלה, דרום, ירושלים
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז
סמן לפניה
איזורים בארץ: ירושלים
סמן לפניה
איזורים בארץ: צפון
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז, שפלה
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה

תגובות הגולשים
שם
1111111111
נושא
2222222222
תוכן
3333333333333
לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

ייעוץ משפטי חינם
כתבות ומאמרים בנושא נהלים לאחר תאונה בצבא
סגור