מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind » משפט בינ"ל » עודך דין לעניניי דיני הסגרה

עודך דין לעניניי דיני הסגרה

מחפשים עורך דין למשפט בינ"ל דיני הסגרה? הגעתם למקום הנכון! הסגרה בינ"ל היא נושא סבוך מאוד שמשתנה בין ארץ אחת לשניה ועל כן עורכי דין המתעסקים בתחום זה צריכים לשלוט ללא עוררין בתחום. בעמוד זה ניתן למצוא עורכי דין בעלי ניסיון רב וכישורים המאפשרים לך להיות בטוח שתקבל את השירות הטוב ביותר הניתן. כל מה שיש לעשות זה לפנות דרך הפורטל לעורכי דין השונים ולהמתין לאינפורמציה בתחום. 
מלא פרטיך ושלח פניה לכל עורכי הדין המסומנים
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
מידע משפטי בתחום עודך דין לעניניי דיני הסגרה

בבואנו לבחון את סוגיות ההסגרה לרבות הסגרה של עבריינים מישראל למדינות אחרות וההפך, חשוב לבחון מספר פרמטרים אשר רק בהתקיימם ניתן היה לבצע הליך זה. התנאי הראשון הנדרש לשם הסגרת עבריין מדבר על קיומה של אמנה בין מדינת ישראל לבין המדינה המבקשת/ המתבקשת להסגיר את אותו אדם. התנאי השני הינו שאכן הוגשה בקשה רשמית על ידי מדינת ישראל או על ידי המדינה המבקשת את ההסגרה. התנאי האחרון לצורך ביצוע הסגרה מדבר על כך שהמדינה המבקשת נדרשת להתחייב להחזיר את אותו נאשם לשטח המדינה המסגירה לשם ריצוי העונש לאחר השפיטה.

סוגי עבירות בהסגרה
על מנת שמדינת ישראל תסגיר תושב שלה למדינה אחרת, נדרשת עבירה חמורה שדינה מאסר של שנה לכל הפחות וכמו כן תסגיר מדינת ישראל תושבים החשודים בביצוע מעשים העומדים בכלל הדרישות המפורטות לעיל רק במידה ואין היא חושדת כי מתנהלת שחיטות או אי בהירות באשר להוכחת אשמתו של אותו עבריין. לצורך הדגמה, מדינות כמו ארגנטינה, קולומביה, פנמה ועוד אשר אינן חתומות על הסכמי הסגרה עם מדינת ישראל, נדרשות להסכם ספציפי בהתאם לנסיבות המקרה על מנת לבצע הליך של הסגרה.

עבירה חמורה בשתי המדינות
הליך של הסגרה מישראל או לישראל יתבצע רק במצב דברים בו העבירה בגינה מתבקשת ההסגרה נחשבת לעבירה הן במדינה בה נעברה כביכול העבירה והן במדינה המתבקשת להסגיר את העבריין הנאשם. חשוב להדגיש כי בעת הסגרה ישנה חשיבות רבה גם לסוג העונש שעשוי להיגזר על אותו נאשם, לדוגמא מדינת ישראל לא תסגיר אזרח ישראלי בעבירות בגינן עשוי להיגזר עליו עונש מוות, במקרים מסוג זה תסגיר מדינת ישראל את האזרח רק בכפוף להתחייבות מפורשת של אותה מדינה כי לא ייגזר על הנאשם כל עונשי מוות.

מקרה מבחן בהליך הסגרה
אחד המקרים המפורסמים ביותר בהם דובר על הליך הסגרה של משה בן אבגי, אשר הואשם והורשע ברצח ובשוד נהג המונית דרק רוט בעת שהיה בן 14. משה בן אבגי ברח לארגנטינה בזמן חופשה מהכלא, ומשביקשה מדינת ישראל כי הוא יוסגר חזרה נתקלה היא בסירוב מטעם רשויות החוק בארגנטינה שכן בהתאם להוראות החוק הנהוגות שם לא יישא אדם באחריות פלילית בגין עבירות שנעשו על ידו ביום שהיה בן פחות מ14 שנים. ארגנטינה ביקשה התחייבות מישראל לפיה לא ייגזר על בן אבגי עונש מאסר, מדינת ישראל סירבה לתנאי זה ועל כן התנהל משא ומתן ארוך.

כתבות ומאמרים בנושא עודך דין לעניניי דיני הסגרה
  • הליכי הסגרה
    הסכם הסגרה הינו הליך רשמי המוסדר באמנה בין מדינות שונות ומשמעו העברת אדם החשוד או מורשע בפלילים ממדינה אחת למדינה המבקשת למצות איתו את הדין. בישראל, הסגרת אזרחים ותושבים עבריינים שהורשעו או נחשדו בביצ...

לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

סגור