מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind » משפט בינ"ל » עורך דין לענייניי דיני ים

עורך דין לענייניי דיני ים

זקוק לעורך דין המתמחה בעניני משפט בינ"ל  דיני ים ? הגעת למקום הנכון! בעמוד זה ניתן למצוא רשימה של עורכי דין מובחרים העוסקים בעולם משפט בינ"ל דיני ים. לעורכי הדין ניסיון רב בתחום עיסוק זה ושלל כישורים המאפשרים ללקוח להיות סמוך ובטוח בטיב השרות ואמינותו. במידה והחלטת כי ברצונך לפנות לקבל מידע מעורכי דין בעמוד, כל מה שיש לעשות זה לפנות ישירות באמצעות בפורטל ולחכות לשיחות טלפון מהעורך דין! 
מלא פרטיך ושלח פניה לכל עורכי הדין המסומנים
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
מידע משפטי בתחום עורך דין לענייניי דיני ים
בשנים האחרונות הפכו דיני הים נפוצים ומהותיים בעיקר לאור הקלות והניידות שהביאה עימה הקידמה הטכנולוגית. דיני הים הם למעשה שם כולל לתחומי משפט רבים הכוללים בחובם תחומים שונים כמו דיני הים הפתוח, חופש השייט, שוד ימי, זכות הגישה לנמלים, סוגית הים הטריטוריאלי, זכות מעבר אוניות וכלי שיט, קרקע לב הים, סכסוכים בדיני הים, שימוש בכוח והגנה עצמית, שימור והגנה על איכות סביבת הים, מיצרים בינלאומיים ועוד. דיני הים הפכו רלוונטיים עד מאוד בייחוד למדינת ישראל אשר נאלצת להתמודד עם סוגיות משפטיות בינלאומיות רבות בתחום זה.

תביעה בגין דיני ים
הרואה עצמו נפגע בכל אחת מהסוגיות הקשורות לדיני הים רשאי להגיש תביעה בהתאם לכללים הבינלאומיים. חשוב להדגיש כי בהליכים משפטיים רבים הקשורים לדיני הים קיימת מחלוקת מהותית באשר לסמכות השיפוט המתאימה והנכונה ביותר להליך זה, שכן לרוב הסכסוכים ו/או הסוגיות בתחום נוגעות למספר מדינות בהתאם למיקום ביצוע העבירה, מקום היעד ו/או המוצא, קיומה של תנית שיפוט, זהות הצדדים, תחולת דינים אחרים וכדומה. 

דיני ים- תביעה בינלאומית
במרבית המקרים סמכות השיפוט בעת תביעה ימית תיגזר מהכללים הנהוגים בהתאם לעקרונות שונים שנקבעו בפסיקה לשם קביעת מקום השיפוט. בין היתר עקרונות אלה נוגעים לעקרונות כמו עקרון הריבנות הטריטוריאלית לפיו לכל מדינה הסמכות על כלל בני האדם ונכסים המצויים בשטחה, עקרון האפקטיביות, לפיו תיבחן שאלת האפקטיביות המירבית ביותר בנסיבות העניין, בעניין זה תיבחן שאלת האכיפה וכך לא יינתן פסק דין על ידי בית דין שלא יוכל לאכופו. עקרון נוסף הינו עקרון ההגינות אשר נוטה לייחס חשיבות רבה לרצונם ודעתם של הצדדים להליך.

אמנות בינלאומיות להסדרת הסוגיה
בשנת 2005 נחתמה אמנה בנלאומית הנקראת "אמנת ניו יורק", מטרתה של אמנה זו הינה  "קידום הסחר וההשקעות הבינלאומיים, באמצעות שיתוף משפטי מוגבר" כלשון האמנה. האמנה נועדה לעודד עסקאות ומסחר בנלאומי תוך הבנה וסדר משפטי לשם ידיעה מראש של התניות שונות בין הצדדים. האמנה קובעת את הפורום שיכריע בסוגיות שונות ("סעיפי מקום שיפוט אקסקלוסיבי") בכפוף לכללים וחריגים המפורטים בה.

כתבות ומאמרים בנושא עורך דין לענייניי דיני ים
  • חובת הצדק
    כשהנתבע נתקל בהזמנה לתביעה שאינו יודע עליה ומעולם לא היה קשור למקרה שעליו הוא נתבע, בית המשפט יכול להחליט על ביטול פסק דין מתוקף חובת הצדק....

לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

סגור