מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind »מגזין משפט בישראל»מגזין משפחה » גירושים- מה קורה כשבן הזוג מסתיר מידע?
מגזין משפחה

גירושים- מה קורה כשבן הזוג מסתיר מידע?

הרצון בקשר זוגי יכול לעתים לעלות גם בגירושין ממנו; כאשר מסתירים מידע מפני בן הזוג בטרם החתונה. הסתרת המידע יכולה להיות גם בדבר רכוש שנצבר במהלך החיים הזוגיים. איך להתנהל כשבן הזוג מסתיר מידע?
  • מערכת האתר
  • |
  • 26/12/201
  • |
  • 17:14
  • |
  • 2305 צפיות

ישנם מקרים שונים של הסתרת מידע מבני הזוג, בין אם מדובר על מידע שיכול היה שלא לקשור בין בני הזוג יחדיו אילו בן הזוג היה מודע לו לפני הנישואין, או הסתרה של מידע אודות רכוש שנצבר במהלך הנישואין – על מנת שבן הזוג שמתגרש ממנו לא יחלוק את הרכוש עימו במסגרת איזון המשאבים. מכאן, בעלי נכסים או השקעות גדולות אחרות נוהגים להסתיר או להבריח את הנכסים, במיוחד כשגירושין עולים על הפרק. 

איך יודעים שהתמונה כולה נראית לעין?
כאשר בני הזוג מעוניינים להתגרש ולחלק ביניהם את הנכסים באופן מאוזן ובכלל, הרי שיש לפרוש את כלל הנכסים והאפשרויות הכספיות, כדי לדעת את מה לחלק ואיך. ישנן פעמים, שבהן התמונה הנראית לעין רחוקה מן המציאות. כדי להגיע למידע אודות הרכוש כולו שנמצא אצל בני הזוג, ניתן לבקש הוצאת "צו גילוי מסמכים" מבית המשפט. 
גילוי נכסים בהליך גירושים

הליך גילוי המסמכים
ישנה חשיבות גבוהה להליך גילוי המסמכים בבית המשפט לענייני משפחה. זאת, כדי לוודא כי כל הקלפים אכן פתוחים, ובלא שצד מסוים יהנה מיתרון על פני השני, בעוד השני מציג את כלל מרכולתו בתום לב. 

הסתרת הנכסים או הברחתם לצד שלישי
העברתם של נכסים לידי צד שלישי עלולה לסבך את התביעה, ולהניח את מטלת הבירור אצל חוקר אשר יבדוק את העניין לעומקו לאור נתונים שונים שידו משגת. משום כך, רצוי שלא להמתין רגע אחד, משום שפעולה מהירה ככל שניתן יכולה להציל סכומי עתק – וככל שיותר מוקדם, כן ייטיב למצוא הוכחות לטיעונים שיעלו בפני בית המשפט בתביעה. 

לפנות לעורך דין
יש לפנות לעורך דין בתחום הגירושין, אשר מנוסה בתחום זה, ולהתייעץ עימו באשר לאסטרטגיה הנדרשת. כבר בשלבים ההתחלתיים יש לאסוף כמה שיותר מידע לגבי המצב הכלכלי של בן הזוג וכמובן לשמור על החשאיות. גם במידה שבן הזוג הקדים, חשוב מאוד להפעיל את החוקר הפרטי, ולקחת בחשבון שחקירה מסוג זה עלולה לארוך פרק זמן לא קטן אולם לעתים קרובות זה משתלם. 


הסכמי גירושין
לפניכם משרדי עורכי דין מובחרים העוסקים בתחום הסכמי גירושין. הזינו פרטיכם, סמנו משרדים הקרובים ופועלים באיזור מגוריכם ושלחו את הטופס. בתוך זמן קצר נציגי המשרדים יצרו עמכם קשר טלפוני לייעוץ ראשוני או קביעת פגישה.

קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
איזורים בארץ: מרכז
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז, דרום
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה

תגובות הגולשים
שם
1111111111
נושא
2222222222
תוכן
3333333333333
לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

ייעוץ משפטי חינם
כתבות ומאמרים בנושא גירושים- מה קורה כשבן הזוג מסתיר מידע?
סגור