מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind »מגזין משפט בישראל»מגזין נזיקין » גימלה לילד נכה
מגזין נזיקין

גימלה לילד נכה

  • מערכת האתר
  • |
  • 1/3/13
  • |
  • 12:10
  • |
  • 1225 צפיות

ילד נכה יוגדר כאדם בעל נכות מסוימת, כפי שמפורטת בחוק, אשר נמצא בין הגילאים 91 יום ועד 18 שנים. מכיוון שילדים נכים הם בעלי צרכים מיוחדים, דורשים חינוך מיוחד וטיפול שונה מילדים אחרים ומכיוון שהוריהם נושאים על כתפיהם הוצאות כלכליות רבות מעניק הביטוח הלאומי על פי חוק גמלה לילד נכה.

מי זכאי על פי חוק לגמלה?
הזכאות לגמלה לילדים נכים מתחלקת על פי 3 קבוצות גילאים: ילד בין הגילאים 91 יום ועד 3 שנים שסובל מעיכוב התפתחות שבא לידי ביטוי בחוסר פעילות מוטורית, תנועות ראש וגפיים שאינו מסוגל לבצע בניגוד לאחרים בגילו. כמו כן ילד בין 91 יום ועד מלוא 18 שנים שצריך השגחה מתמדת ואם לא חייו בסכנה. הקבוצה השלישית תימנה ילדים בין הגילאים 3 ועד 18 שתלויים בזולת יותר מאחרים בגילאים זהים – אנשים שצריכים סיוע באכילה, רחצה, ניידות, לבישה ופעולות יומיומיות מעין אלו. לקבוצת זכאים אלו ניתן למנות ילדים עם תסמונת דאון, בעיות בשמיעה, לקות ראייה חמורה, אוטיזם, פסיכוזה ועוד. בקבוצת הזכאות נמנים גם ילדים עם מחלות כרוניות קשות.

באילו תנאים יהיה זכאי לילד לגמלה?
מלבד האמור לעיל נדרש הילד להיות תושב/אזרח ישראל או ילד של אדם שהיה תושב ישראל. כמו כן הוא נדרש לשהות בישראל, אלא אם הוא שוהה בחו"ל עד חצי שנה ולא יותר מכך או לחלופין אם השהייה בחו"ל היא בעקבות טיפול רפואי ימשיך הביטוח הלאומי לשלם. הילד לא צריך להיות במשפחה אומנת או מוסד שנותן שירות רפואי ושיקומי.

מהי תקופת הזכאות לגמלה?
הגמלה משולמת מחודש הגשת התביעה ע"י המוסד לביטוח לאומי. המוסד לביטוח לאומי יכול להחליט האם לשלם גם עבור תקופה שקדמה לתביעה, זאת בהתאם למסמכים שהוגשו והוכיחו כי הילד זכאי לגמלה נוספת. ילד בעל עיכוב התפתחותי יקבל גמלה חצי שנה לפני הגשת התביעה. ילד שתלוי בסיוע מתמיד של הזולת, ילדים עם תסמונת דאון, ליקוי ראייה, לקות שמיעה ואוטיזם ניתן לשלם שנה טרם הגשת התביעה גמלה.
 


עורכי דין לענייני ביטוח לאומי
לפניכם משרדי עורכי דין מובחרים העוסקים בתחום עורכי דין לענייני ביטוח לאומי. הזינו פרטיכם, סמנו משרדים הקרובים ופועלים באיזור מגוריכם ושלחו את הטופס. בתוך זמן קצר נציגי המשרדים יצרו עמכם קשר טלפוני לייעוץ ראשוני או קביעת פגישה.

קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
איזורים בארץ: צפון, שרון, מרכז, שפלה, דרום, ירושלים
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז
סמן לפניה
איזורים בארץ: ירושלים
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז, שפלה
סמן לפניה
איזורים בארץ: צפון
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה

תגובות הגולשים
שם
1111111111
נושא
2222222222
תוכן
3333333333333
לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

ייעוץ משפטי חינם
כתבות ומאמרים בנושא גימלה לילד נכה
סגור