מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind »מגזין משפט בישראל»מגזין נזיקין » קצבת שירותים מיוחדים לנכים
מגזין נזיקין

קצבת שירותים מיוחדים לנכים

  • מערכת האתר
  • |
  • 1/3/13
  • |
  • 12:10
  • |
  • 1449 צפיות

המוסד לביטוח לאומי, שהינו הגוף האחראי על הזכויות הסוציאליות של תושבי ישראל, דואג למבוטחיו לאמצעי מחיה במידה ואלו אינם יכולים לפרנס את עצמם כראוי וזה יכול לנבוע מנכות, אובדן כושר עבודה, פיטורין ועוד. ביטוח לאומי קובע רמות שונות של אחוזי נכות שעל פיהן נחרצת הזכאות זכאות לקצבאות, לשירותים מסוימים בגין כך ועוד. רמות אחוזי הנכות נקבעות לאחר הגשת תביעה לביטוח לאומי בתחומם, רצוי על ידי עורך דין אשר ידע כיצד לנסח את כתב התביעה ויוכל לשלוח על פי ניסיונו את כתב התביעה למקורות נוספים לביטוח לאומי על מנת לקבל פיצויים נוספים על פי חוק.

כיצד לברר זכאות לקצבת שירותים מיוחדים לנכים?
הזכאים לקצבת שירותים מיוחדים מידי הביטוח הלאומי הינם גברים ונשים עד לגיל הפרישה, מבוטחים בביטוח לאומי וזקוקים לעזרה רבה ושוטפת  של אדם אחר בפעולות יום יומיות בסיסיות, כמו לבישה, אכילה, ניידות ושליטה על הפרשות, או שהם זקוקים לאדם נוסף אשר ימנע סכנת חיים להם או לסובבים אותם. הגשת התביעה תתבצע בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים, ובצירוף מסמכים רלוונטיים. לאחר הגשת המסמכים, איש מקצוע יגיע להעריך את התלות בפועל.

מה לעשות במקרה של דחיית בקשה לקצבת שירותים מיוחדים לנכים?
במקרה זה, ניתן להגיש ערעור לועדת ערערים לשירותים מיוחדים בביטוח לאומי, ערעור לוועדה רפואית לעררים בנכות כללית במידה ואחוזי נכותו אינם מזכים בגמילה, וערעור לבית הדין לעבודה במידה וישנו ערעור או שאילתא בשאלות חוק בלבד.

החמרה בנכות ושינוי בקצבה
מי שתבע נכותו לצורך קצבת נכים ומעוניין בדיון מחודש לצורך אישור לגמלה שונה, אמור לעשות זאת לאחר שחלפו 6 חודשים ממועד הגשת תביעתו הקודמת – ובלבד שימציא אישור רפואי המצביע על החמרה במצבו הרפואי. רופא המוסד לביטוח לאומי רשאי להחליט באם ניתן לדון בכך גם בתוך טווח ששת החודשים ממועד התביעה הקודמת.

עורכי דין לענייני ביטוח לאומי
לפניכם משרדי עורכי דין מובחרים העוסקים בתחום עורכי דין לענייני ביטוח לאומי. הזינו פרטיכם, סמנו משרדים הקרובים ופועלים באיזור מגוריכם ושלחו את הטופס. בתוך זמן קצר נציגי המשרדים יצרו עמכם קשר טלפוני לייעוץ ראשוני או קביעת פגישה.

קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
איזורים בארץ: צפון, שרון, מרכז, שפלה, דרום, ירושלים
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז
סמן לפניה
איזורים בארץ: ירושלים
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז, שפלה
סמן לפניה
איזורים בארץ: צפון
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה

תגובות הגולשים
שם
1111111111
נושא
2222222222
תוכן
3333333333333
לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

ייעוץ משפטי חינם
כתבות ומאמרים בנושא קצבת שירותים מיוחדים לנכים
סגור