מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind »מגזין משפט בישראל»מגזין תעבורה » חישוב פיצויים בתאונת דרכים
מגזין תעבורה

חישוב פיצויים בתאונת דרכים

  • מערכת האתר
  • |
  • 1/3/13
  • |
  • 12:10
  • |
  • 1371 צפיות

במסגרת ההגדרות שבמסגרתן משולמים פיצויים למי שנפגע בתאונת דרכים נכללות בין היתר מחלות נפש, דיכאונות, חרדה, פגיעות צוואר וראש כגון צליפת שוט, סחרחורות, טינטונים, ירידה בשמיעה, זעזוע מוח מיגרנות וכדומה.

האם יש דרך לחישוב פיצויים בתאונת דרכים?
קיימת דרך מוגדרת ומעוגנת בחוק אשר לפיה יחושב גובה הפיצויים. החישוב נוגע לחומרת הפגיעה ואף לגובה הנכות כפי שאובחנה ונקבעה על ידי מומחה הנעזר בטבלאות קיימות שבהן קיימים כל הליקויים והפגיעות ומותאמים אף לאיבר שנפגע.

סוגי נכויות במסגרת חישוב פיצויים בתאונת דרכים
נכות תפקודית נועדה להגדיר את חומרת הפגיעה בכושר התפקוד, וקיים הבדל גדול בינה לבין נכות רפואית. הייעוד המרכזי של נכות תפקודית נוצר לשם מידת הפגיעה בתפקוד הקיימת בנכות הרפואית, ומהן השלכותיה על תפקודו של הנפגע.

חידוד סוגי נכויות במסגרת חישוב פיצויים בתאונת דרכים
הנכות הרפואית היא נחלתו של עולם הרפואה, שכן רק מומחים רפואיים רשאים לקבוע אותה, ואילו נכות תפקודית נחשבת לתחומו של עולם החוק, ולפיכך קובע אותה בית המשפט, העושה זאת על סמך המגבלות הרפואיות שנגרמו לתובע, וזאת כתוצאה מהנכות הרפואית.

חישוב פיצויים בתאונת דרכים וסוגיות שונות
ייתכנו מקרים בהם התובע נפגע באופן קל יחסית, אך זה יגרום לו לנכות תפקודית גבוהה, ובאותה מידה קיימים מקרים בהם, למרות פגיעה קשה בתאונה תיתכן נכות תפקודית קשה. קיימים גם מצבים שישנם הבדלים תהומיים בין המגבלות של הנפגע מבחינה רפואית הניכרים בדרגת הנכות הרפואית שקבעו לו, לבין מה שקורה בפועל, הנוגע לתפקודו ולעצמאותו של הנפגע.

כיצד למעשה נקבע חישוב פיצויים בתאונת דרכים?
את סכום הפיצויים קובע בית המשפט שמסתמך על ראשי נזק בתור אומדנים לצורך קביעת סכום הפיצויים של הנפגע בתאונת דרכים. על בית המשפט לקחת בחשבון מהו גילו של התובע וכמה זמן נותר לו עד שייצא לפנסיה.


עורכי דין תאונות דרכים
לפניכם משרדי עורכי דין מובחרים העוסקים בתחום עורכי דין תאונות דרכים. הזינו פרטיכם, סמנו משרדים הקרובים ופועלים באיזור מגוריכם ושלחו את הטופס. בתוך זמן קצר נציגי המשרדים יצרו עמכם קשר טלפוני לייעוץ ראשוני או קביעת פגישה.

קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
איזורים בארץ: מרכז
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז, שפלה
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז, שפלה
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז, שפלה, דרום
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה

תגובות הגולשים
שם
1111111111
נושא
2222222222
תוכן
3333333333333
לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

ייעוץ משפטי חינם
כתבות ומאמרים בנושא חישוב פיצויים בתאונת דרכים
סגור