מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind »מגזין משפט בישראל»מגזין עבודה » אובדן כושר עבודה בביטוח לאומי לעומת ביטוח פרטי
אולי תתעניין ב:
מגזין עבודה

אובדן כושר עבודה בביטוח לאומי לעומת ביטוח פרטי

  • מערכת האתר
  • |
  • 1/3/13
  • |
  • 12:10
  • |
  • 1910 צפיות

כאשר מגיעים למצב העגום והנוראי של אובדן כושר עבודה עומדות בפני האדם שתי אפשרויות: האחת היא להיות מתוגמל ומגובה בגמלאות ופיצויים של חברת ביטוח בה היה מבוטח, אך מדובר לא פעם בפוליסות ביטוח דיי יקרות שהקהל הרחב לא יכול להרשות לעצמו. לאנשים ללא ביטוח המדינה מעניקה פיצויים מהביטוח הלאומי. חוק ביטוח לאומי מקציב קצבאות נכות עבור אובדן כושר עבודה. עולה השאלה מה ההבדל בין הזכויות של מבוטחים בביטוח פרטי לעומת ביטוח לאומי? מאמר זה ידון בנושא זה.

המבוטח בביטוח לאומי לעומת ביטוח פרטי
כאמור קיימות שתי פוליסות ביטוח אפשריות – ביטוח אובדן כושר עבודה פרטי וענף אובדן כושר עבודה בביטוח לאומי. ההבדל העיקרי בין השניים הוא המבוטחים. בביטוח פרטי מדובר באנשים שמיוזמתם האישית שילמו דמי ביטוח חודשיים בהתאם לפוליסת הביטוח שבחרו ולתנאים שלה. מנגד באובדן כושר עבודה בביטוח לאומי כל תושבי מדינת ישראל מבוטחים בה.

מה הם התנאים לקבלת התגמול בכל סוג ביטוח?
בביטוח לאומי זכאי תושב ישראל לתגמולים בהתאם לתנאים מסוימים במפורטים בחוק ביטוח לאומי והם תקפים לכלל המבוטחים – כלל תושבי ישראל. לעומת זאת בביטוח אובדן כושר עבודה פרטי מפורטים בפוליסה התנאים בגינם יהיה זכאי המבוטח לתגמולים. הפוליסה מפרטת מה בדיוק ייחשב אובדן כושר עבודה, דבר שמשתנה בין פוליסה אחת לשנייה ובין מבוטח אחד למשנהו.

מה הם שיעורי התגמולים בביטוח פרטי לעומת ביטוח לאומי?
בביטוח לאומי הגמלאות הם דיי נמוכות לעומת אדם שרכש ביטוח פרטי, כמו כן לא פעם נתקלים תובעי ביטוח לאומי בתקלות, בירוקרטיה ארוכה וסירוב ביטוח. כמו כן הביטוח הלאומי לא חופף לשכר החודשי מבחינת הגמלאות לעומת חברות הביטוח הפרטיות שבהן הפיצויים הם לרוב מהווים כ75% משכר הממוצע של העובד המבוטח. זאת מהסיבה הטבעית כי אדם משלם דמי ביטוח גבוהים בכדי להגיע למצב זה. עורך דין דיני עבודה, עו"ד פלילי


עורכי דין למחלות מקצוע
לפניכם משרדי עורכי דין מובחרים העוסקים בתחום עורכי דין למחלות מקצוע. הזינו פרטיכם, סמנו משרדים הקרובים ופועלים באיזור מגוריכם ושלחו את הטופס. בתוך זמן קצר נציגי המשרדים יצרו עמכם קשר טלפוני לייעוץ ראשוני או קביעת פגישה.

קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
איזורים בארץ: צפון, שרון, מרכז, שפלה, דרום, ירושלים
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז
סמן לפניה
איזורים בארץ: ירושלים
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז, שפלה
סמן לפניה
איזורים בארץ: צפון
סמן לפניה

תגובות הגולשים
שם
1111111111
נושא
2222222222
תוכן
3333333333333
לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

ייעוץ משפטי חינם
כתבות ומאמרים בנושא אובדן כושר עבודה בביטוח לאומי לעומת ביטוח פרטי
סגור