מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind »מגזין משפט בישראל»מגזין עבודה » הגורמים המשפיעים על גובה הפיצוי בגין תאונות עבודה
מגזין עבודה

הגורמים המשפיעים על גובה הפיצוי בגין תאונות עבודה

  • מערכת האתר
  • |
  • 1/3/13
  • |
  • 12:10
  • |
  • 1511 צפיות

תאונות עבודה הן דבר שכיח והרבה פעמיים עולות שאלות רבות אודותן. למי מגיעה זכאות, מה היא כוללת, מה גובה הפיצויים ועוד. בפגישה עם עורכי דין בתחום פיצויים שאלות אלו יוכלו להיענות במלואן אך להלן מספר נקודות אליהן חשוב להתייחס.

כיצד קובעים האם התאונה היא תאונת עבודה ?
על פי חוק, תאונת עבודה היא תאונה שהתרחשה תוך כדי העבודה ובגלל העבודה אצל המעביד. מלבד זאת יש עוד מספר מצבים עבורם תאונה נחשבת כתאונת עבודה: תאונה שארעה בדרך לעבודה מבית העובד או מכל מקום אחר בו לן. תאונה שארעה מהעבודה לבית העובד, תאונה שהתרחשה בהליכתו בזמן העבודה ממקום עבודה למשנהו ותאונה שהתרחשה בזמן הפסקת האוכל של העובד.

כיצד נקבע גובה הפיצויים ?
סוג התאונה משפיע מאוד על גובה הפיצויים ביחס הבא: עבור תאונת דרכים, הפיצוי הוא הנמוך ביותר, תאונת עבודה, הפיצוי גבוה יותר והפיצוי הגבוה ביותר הוא עבור רשלנות רפואית. סוג הנכות גם כן משפיע על גובה הפיצויים. ישנם שני סוגי נכויות, הראשון נכות לא יציבה, נכות זמנית. והשני נכות יציבה, נכות קבועה. עבור הנכות הזמנית מקבלים קצבה חודשית בעוד עבור הנכות הקבועה מקבלים מענק חד פעמי. אחוזי הנכות משפיעים על גובה הפיצויים. ככל שהאחוזים גבוהים יותר גובה הפיצוי גדל.

כיצד מגישים תביעה לפיצויים ?
למי שנפגע מתאונת עבודה אפשרות לקבל פיצויים משני מקורות, ביטוח לאומי והמעביד. על העובד להתייעץ עם עורך דין העוסק בתחומי הנזיקין לפני הגשת התביעה. כמו כן יש לשמור כל קבלה או תיעוד הקשור לתאונה עצמה על מנת לקבל עבורה החזר כספי. טרם הפגישה עם העורך דין מומלץ להכין את כל המסמכים הרפואיים וכל ההוצאות והתשלומים שנגרמו כתוצאה מהתאונה. את כל זאת העורך דין יצרף לכתב התביעה על מנת לזכות בפיצויים ההולמים.

 


עורכי דין לענייני תאונות עבודה
לפניכם משרדי עורכי דין מובחרים העוסקים בתחום עורכי דין לענייני תאונות עבודה. הזינו פרטיכם, סמנו משרדים הקרובים ופועלים באיזור מגוריכם ושלחו את הטופס. בתוך זמן קצר נציגי המשרדים יצרו עמכם קשר טלפוני לייעוץ ראשוני או קביעת פגישה.

קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
איזורים בארץ: צפון, שרון, מרכז, שפלה, דרום, ירושלים
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה
איזורים בארץ: צפון
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז, שפלה
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה

תגובות הגולשים
שם
1111111111
נושא
2222222222
תוכן
3333333333333
לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

ייעוץ משפטי חינם
כתבות ומאמרים בנושא הגורמים המשפיעים על גובה הפיצוי בגין תאונות עבודה
סגור