מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind »מגזין משפט בישראל»מגזין תעבורה » פיצויים במקרה של תאונת דרכים
מגזין תעבורה

פיצויים במקרה של תאונת דרכים

תאונת דרכים היא אירוע לא נעים ללא ספק. שמדובר בנזק לרכוש בלבד, הדין ייסגר לרוב בין חברות הביטוח של שני הרכבים הנפגעים ותוספת התשלום בעבור התיקון תהיה לפי עלות ההשתתפות העצמית של כל מבוטח.
  • מערכת האתר
  • |
  • 10/6/2013
  • |
  • 12:41
  • |
  • 1378 צפיות

בניגוד לנזק ברכוש, כאשר מדובר בפגיעת גוף, הרי שהדין הוא שונה לחלוטין. החוק קובע, כי כל נפגע תאונת דרכים מרכב, זכאי לפיצויים בגין נזקי הגוף שלו מחברת הביטוח. אך הפיצויים הללו ניתנים גם לפי הנזק הנגרם לפצוע וגם לפי תקרית התאונה עצמה.

מה החוק אומר?
לפי החוק, אם התאונה נגרמה לנהג בעת שנהג ברכב ללא רישיון או כאשר נהג ברכב גנוב, הרי שאז סעיף הפיצויים לא יתפוס. בנוסף, גם מי שנפגעו בתאונת פגע וברח אינם יכולים לתבוע את חברת הביטוח שכן אין ממי לגבות את הנזק, אין אשמים בתאונה. 

קרן ארצית- קרנית לפיצויים במקרה של אי חבות חברת הביטוח
 במקרים כמו פגע וברח או כאשר מדובר בפציעה אשר התרחשה בעת פשע, כמו נהיגה ברכב גנוב, עלולה להיגרם פציעה קשה אשר צריך גם זמן שיקום ארוך בגינה, דבר שעלול לעלות לנפצע כסף רב. בשל מקרים כאלו הוקמה קרן קרנית הארצית. כאשר אנו משלמים ביטוח חובה, חלק מסויים מתוך כספי ביטוח זה מופרשים לקרן זו לטובת כיסוי פציעה באדם במקרים שחברות הביטוח אינן מכסות. בכך ניתן לקבל את הטיפול באופן מיידי וללא שהות ואישור מחברת הביטוח. 

קביעת אחוזי פיצויים
 כאמור, אם הפגיעה נעשתה בעת הנהיגה ברכב כחוק, וכפי התקנות המחייבות את חברת הביטוח לכסות את הטיפול בגין הפציעה, הרי שאז מגיעים פיצויים למבוטח. כיצד אלו נקבעים? כמה סעיפים משפיעים בנושא ביניהם האם הנפגע אושפז בבית חולים או קיבל טיפול עזרה ראשונה במקום, האם הפגיעה היא לצמיתות ומהם אחוזי הנכות שנקבעו בגין התאונה ועוד. על אלו ניתן להשפיע או לערער גם באמצעות עו"ד המתמחה בענייני תעבורה.  


עורכי דין לתאונת פגע וברח
לפניכם משרדי עורכי דין מובחרים העוסקים בתחום עורכי דין לתאונת פגע וברח. הזינו פרטיכם, סמנו משרדים הקרובים ופועלים באיזור מגוריכם ושלחו את הטופס. בתוך זמן קצר נציגי המשרדים יצרו עמכם קשר טלפוני לייעוץ ראשוני או קביעת פגישה.

קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
איזורים בארץ: מרכז
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז, שפלה
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז, שפלה
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז, שפלה, דרום
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה

תגובות הגולשים
שם
1111111111
נושא
2222222222
תוכן
3333333333333
לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

ייעוץ משפטי חינם
כתבות ומאמרים בנושא פיצויים במקרה של תאונת דרכים
סגור