מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind »מגזין משפט בישראל»מגזין פלילי » לוופינד- יחסי מין בהסכמה עם קטינה מותר או אסור?
מגזין פלילי

לוופינד- יחסי מין בהסכמה עם קטינה מותר או אסור?

על פי המשפט הפלילי, גיל ההסכמה הוא הגיל שבו אדם נחשב לבוגר דיו על מנת לתת הסכמה משפטי לקיום יחסי מין. במידה שגיל ההסכמה של בן או בת הזוג ליחסי המין הוא קטן מגיל ההסכמה, מתבצעת עבירה פלילית – ניתן לחלק זאת לכמה סוגים.
  • מערכת האתר
  • |
  • 20/11/201
  • |
  • 14:29
  • |
  • 2223 צפיות

בכל מדינה ומדינה ברחבי העולם, החוק הפלילי הנוגע ליחסי מין מלאים בהסכמה עם קטינות משתנה. יש להבדיל בין גיל ההסכמה וגיל הגדרת הבגירות, או בין גיל הגדרת האחריות הפלילית ואף בין גיל הנישואין. החוק מחלק את גילן של הקטינות (או הקטינים) לשלושה סוגים: מתחת לגיל 14, בין הגילאים 14-16 ומעל לגיל 16. על פי הנסיבות, מהות העבירה תשתנה וכך גם העונש. 

עבירות מוסר חמורות
עבירות המין או עבירות תקיפה מינית נחשבות לעבירות מוסר חמורות במיוחד. לפיכך, החוק מניח כלים כדי לבדוק האם זו תלונת שווא מתוקף מניעים שונים אפשריים, או שמדובר על עבירת מין. מעבר למשה הפיזי, הקרבן לעבירה עובר פגיעה נפשית שנותרת גם לאחר שנים רבות, לכן ניתן לפנות לעורך דין כדי שינהל תביעה לפיצויים גם במישור התביעות האזרחיות.

מתי מותר לנהל יחסי מין עם קטינה בהסכמה?
גיל ההסכמה גבוה מגיל 14, לכן חל איסור מוחלט על קיום יחסי מין עם קטינים מתחת לגיל 14. בין הגילאים 14-16 מותר לקיים יחסי מין אם ישנו פער גילאים של עד שלוש שנים. מעל לגיל 16 מותר לקיים יחסי מין גם עם בגירים, כשאין משמעות לפער הגילאים. 

סוגי עבירות המין
היות שקיום יחסי מין עם קטינים מתחת לגיל 14 אינו מותר, הרי שהוא יקרא בפי החוק "אונס" גם אם המעשה נעשה "בהסכמה". העונש המקסימלי על כך הינו 20 שנים. כאשר מדובר על בני הגילאים 14-16 שאי
החוק נוקשה בכל הנוגע ליחסים עם קטינות
נם נשואים לאדם הבועל, זוהי בעילה אסורה בהסכמה, כמו גם בין הגילאים 16-18 במהלך ניצול יחסי תלות, חינוך, מרות או השגחה והבטחת שווא לנישואין. העונש על כך הינו עד 5 שנות מאסר.

מהם שיקולי הענישה?
כשבגירים מבצעים בקטינים עבירות מין, ככל שפער הגילאים גדול יותר כן ישנה נטיה לבית המשפט להחמיר בענישה. בית המשפט יורה לרוב על ביצוע תסקיר שירות של מבחן בטרם יגזור את גזר הדין, כדי לבחון אלמנט טיפולי – שיקומי. בתוך כך יבחן האם זו הייתה מעידה חד פעמית או שישנו פוטנציאל לביצוע נשנה של העבירות. 

לקריאת כתבות דומות


עורכי דין לענייני הטרדה מינית
לפניכם משרדי עורכי דין מובחרים העוסקים בתחום עורכי דין לענייני הטרדה מינית. הזינו פרטיכם, סמנו משרדים הקרובים ופועלים באיזור מגוריכם ושלחו את הטופס. בתוך זמן קצר נציגי המשרדים יצרו עמכם קשר טלפוני לייעוץ ראשוני או קביעת פגישה.

קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
איזורים בארץ: מרכז, שפלה, דרום
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה

תגובות הגולשים
שם
1111111111
נושא
2222222222
תוכן
3333333333333
לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

ייעוץ משפטי חינם
כתבות ומאמרים בנושא לוופינד- יחסי מין בהסכמה עם קטינה מותר או אסור?
סגור