מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind »מגזין משפט בישראל»מגזין תעבורה » סירוב להיבדק בדיקת שכרות
מגזין תעבורה

סירוב להיבדק בדיקת שכרות

אחת מן השגיאות החמורות ביותר שעושים נהגים ששתו היא לסרב לבדיקת שכרות מתוך ידיעה כי בוודאי יתפסו מעל אחוז האלכוהול המותר. מה שרבים לא יודעים הוא שסירוב הוא שווה ערך לנהיגה בשכרות והעונש עלול להיות אפילו זהה.
  • מערכת האתר
  • |
  • 12/1/2014
  • |
  • 17:07
  • |
  • 1993 צפיות

נהיגה בשכרות נחשבת עבירה שלא רק חמורה מבחינה תעבורתית אלא גם מסכנת את כל נוסעי הדרך באשר הם.  מסיבה זו, מי שנתפס נוהג בשכרות עלול לאבד את רישיונו למשך שנתיים. אך כאשר דבר כזה קורה, לאחר בדיקה עוד ניתן לערער עליה וניתן לעשות משהו כדי להמתיק את הגזירה. במקרה של סירוב לבדיקה, אתם אוטומטית נחשדים כשתויים ולכן ניתן לשלול לכם את הרישיון ללא חובת הוכחה אפילו. 

בדיקת שכרות- יש על מה לערער
אם נתפסתם בגין נהיגה בשכרות הרי שככל הנראה עברתם בדיקה במכשיר הינשוף. מכשיר זה ראשית כל ידוע כמכשיר בעייתי שאם לא מכיילים אותו כראוי עלול לזייף במדידה שלו. שנית כל, על השוטרים לבקש מכם באופן מפורש רשות לביצוע הבדיקה. אם אחד מאלו לא התקיים יש לכם עילת תביעה כנגד המשטרה שאותה ניתן להוציא לפועל באמצעות עורך דין תעבורה. 
נהיגה בשכרות- משמעויות

סירבתם להיבדק- צפו לעונש
לעומת המצב שבו אתם נבדקים ויכולים למצוא פרצות בבדיקה או ביחס השוטרים כלפיכם, בעת סירוב אין מנוס אלא מלהאשים אתכם בנהיגה בשכרות. ההיגיון הוא פשוט, אם אתם מסרבים להיבדק כנראה שיש לכם משהו להסתיר או שאתם חוששים שיגלו שאתם שתויים ולכן זה רק סביר להשליך סירוב לבדיקה כהודאה למעשה בשכרות. במקרה הזה גם עורך הדין הכי טוב שאפשר לא יוכל להמתיק את העונש עבורכם. 

לעיתים ינשוף זה רק אמצעי אחד
מה קורה אם לצורך העניין לא שתיתם או שתיתם בדיוק לגימה והינשוף מראה כאילו האלכוהול שלכם בשמיים? במקרה הזה, ניתן לערער על תוצאת הבדיקה ולבקש להיבדק גם בבדיקת דם במקום כדי לבדוק את הדברים באופן מדוייק. אם זו מראה כי אינכם שיכורים, הרי שבדיקת הינשוף לא חלה עליכם. חשוב לדעת אינפורמציה זו, אם הורשעתם בנהיגה בשכרות, אך לא ניתן לבצע בדיקה זו בדיעבד. עורכי דין לענייני נהיגה בשכרות
לפניכם משרדי עורכי דין מובחרים העוסקים בתחום עורכי דין לענייני נהיגה בשכרות. הזינו פרטיכם, סמנו משרדים הקרובים ופועלים באיזור מגוריכם ושלחו את הטופס. בתוך זמן קצר נציגי המשרדים יצרו עמכם קשר טלפוני לייעוץ ראשוני או קביעת פגישה.

קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
איזורים בארץ: מרכז, שפלה
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז, שפלה, דרום
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה

תגובות הגולשים
שם
1111111111
נושא
2222222222
תוכן
3333333333333
לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

ייעוץ משפטי חינם
כתבות ומאמרים בנושא סירוב להיבדק בדיקת שכרות
סגור