מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind »מגזין משפט בישראל»מגזין פלילי » מעצר ימים
מגזין פלילי

מעצר ימים

  • מערכת האתר
  • |
  • 1/3/13
  • |
  • 12:10
  • |
  • 2474 צפיות

מעצר מבוצע כאשר אדם חשוד בביצוע עבירה על ידי נציג שלטון. מעצר אינו נחשב כענישה ומטרתו היא מניעת בריחה של הנאשם מהבאה לדין, זמינותו להליכי חקירה והגנה על הציבור.
במעצר הראשוני מוחזק החשוד עד 24 שעות וזאת בסמכות קצין משטרה. במידה וצריך להאריך את זמן המעצר מדובר ב"מעצר ימים".

מה הוא מעצר ימים?
המעצר הראשוני שהוא מעל 24 שעות מכונה  "מעצר ימים". מעצר זה אינו מאסר ואינו עונש, הוא ניתן טרם הגשת כתב האישום. מדובר על מעבר ל24 שעות, מעצר מסוג זה ניתן אך ורק ע"י צו ביהמ"ש , אלא אם הוענקה מתוקף חוק סמכות למעצר ללא צו שופט.

כיצד מבוצע הליך הארכת המעצר?
ניתן לשחרר עצור בדמי ערובה. עם זאת, אם הקצין הממונה על העצור לא רואה נכונות לשחרור בדמי ערובה הוא חייב לגשת בפני שופט להארכת מעצר החשוד. זאת הוא צריך לעשות תוך 24 שעות. במקרים חריגים במיוחד ניתן לחרוג ל48 שעות משעת המעצר.המטרה של המעצר היא נגישות החשוד בכדי לחקור אותו ולהשיג מטרות בקידום הליכי החקירה. השופט יכול לאשר את הארכת המעצר אם קיים חשד סביר שביצע את העבירה, אם העבירה עליה מדובר דינה מעל 3 חודשי מאסר, כאשר לא ניתן להחליף את המעצר בדמי ערוב וקיימת סכנה לציבור מפני עבירות החשוד.

מה הן הסיבות לקיום מעצר?
קיימות מס´ סיבות להמשך המעצר וביניהם: כאשר קיים חשש סביר ששחרור החשוד ייפגע בהליכי החקירה על ידי העלמת ראיות, שוחד של עדים וכו´. סיבה נוספת היא ביטחון הציבור או המדינה. או כאמור , אם יש צורך בחשוד להמשך הליך החקירה, הוצאת וידוי, בדיקה פסיכיאטרית. עילה נוספת לקיום מעצר היא אדם שברח ממשמורת חוקית.

מה היא ההגבלה של ימי מעצר? 
למשטרה , גם לצורך חקירה, אין מס´ בלתי מוגבל של ימים בהם הם יכולים להחזיק את החשוד במעצר. הנטייה הטבעית של בית המשפט היא לקצץ את הימים במעצר לטובת החשוד שעדיין לא נמצא אשם ולמניעת עיכוב וגרירת הליכים במשטרה. אך כל מקרה הוא לגופו ולעיתים נדרש להאריך את ימי המעצר פעמים רבות בעקבות היקף החקירה או העבירה המיוחסת .


עורכי דין לענייני מעצרים
לפניכם משרדי עורכי דין מובחרים העוסקים בתחום עורכי דין לענייני מעצרים. הזינו פרטיכם, סמנו משרדים הקרובים ופועלים באיזור מגוריכם ושלחו את הטופס. בתוך זמן קצר נציגי המשרדים יצרו עמכם קשר טלפוני לייעוץ ראשוני או קביעת פגישה.

קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
איזורים בארץ: מרכז, שפלה, דרום
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה

תגובות הגולשים
שם
1111111111
נושא
2222222222
תוכן
3333333333333
לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

ייעוץ משפטי חינם
כתבות ומאמרים בנושא מעצר ימים
סגור