מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind »מגזין משפט בישראל»מגזין פלילי » הילד נחטף - מה עושים?
מגזין פלילי

הילד נחטף - מה עושים?

לא, זו מתיחה. הרבה ילדים נחטפים במהלך השנה למקומות שונים בעולם, וגם אם נראה שכאן זה לא יקרה, זה קורה ועוד איך. אגב, חטיפה יכולה להיות גם אם האב החליט לקחת את הילד לחו"ל והאמא נשארה בארץ לדוגמא
  • מערכת האתר
  • |
  • 9/10/2013
  • |
  • 15:55
  • |
  • 2464 צפיות

לא פעם נתקלים עורכי דין בישראל במקרים שבהם ילדים "נחטפים" לחו"ל. החטיפה מתרחשת במספר מקרים, כאשר יכולה לקרות סיטואציה של היעלמות של הורה אחד עם הילד, כשהוא לא משאיר עקבות מאחוריו ולא ניתן לאתרו.

אופציה נוספת היא שהילד אכן נחטף על ידי אירגון כלשהו, אך היא מופרכת מאוד. ישנן עוד סיטואציות הנחשבות לחטיפה, ויש דרכים לטפל בהן. במאמר הבא נמנה את הוראות הפעולה למקרה שבו הילד שלכם נחטף ואתם חוששים שמישהו מנסה להוריד אותו מהארץ.

אמנת האג – הוראות
לפני מספר שנים אמנת האג פורסמה ובה ההנחיות להשבתם של ילדים חטופים למדינתם, או למדינה אשר ממנה נחטפו. כמעט מאה מדינות שותפות באמנה וכמובן ישראל נמנית על המדינות הללו. האמנה נוצרה בכדי שהמדינות הנאורות ישיבו ילדים לביתם, מפני שילד הוא חסר אונים ואינו יכול עד גיל מסויים להפעיל שיקול דעת נכון לגבי ההחלטה עם איזה הורה לחיות, או אצל מי לגדול או היכן, אם בכלל.
אם ילדכם נחטף - קודם פנו למשטרה

הילד נחטף – לאן פונים?
אם ילדיכם נחטף, קודם כל פנו למשטרה. הגשת תלונה בהתחלה היא הבסיס לכל הליך פלילי, כולל חטיפת ילדים. לאחר שהגשתם את התלונה, פנו לרשות המרכזית, בכדי שאם ילדיכם אכן נחטף למדינה אחרת, תפקידה היא להעביר את המידע עליו למדינות החתומות על האמנה או במקרים שידוע המיקום של הילד שנחטף, ספציפית למדינה שאליה הוא נחטף וגם מסייעת בתהליך של חיפוש ואיתור הילד שנחטף.

האם זו חטיפה?
על פי אחד הסעיפים באמנת האג כתוב שבית המשפט צריך להתחשב בנסיבות המשפטיות שאליהן קשורה ה"חטיפה" טרם יקבע אם אכן מדובר באחת כזו, כלומר: האם קרה משהו בין בני הזוג, האם יש הליכים משפטיים מסויימים שהם מנהלים ביניהם. לא ישר חורצים את דינו של החוטף. סעיף נוסף קובע שיש אפשרות לבקש מבית המשפט במדינה שאליה נחטף הילד בכדי שיקבלו חוות דעת משפטית לגבי האדם "החוטף".

אולי תתעניינו גם ב:

עבירת סחיטה וסחיטה באיומים
לפניכם משרדי עורכי דין מובחרים העוסקים בתחום עבירת סחיטה וסחיטה באיומים. הזינו פרטיכם, סמנו משרדים הקרובים ופועלים באיזור מגוריכם ושלחו את הטופס. בתוך זמן קצר נציגי המשרדים יצרו עמכם קשר טלפוני לייעוץ ראשוני או קביעת פגישה.

קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
איזורים בארץ: מרכז, שפלה, דרום
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה

תגובות הגולשים
שם
1111111111
נושא
2222222222
תוכן
3333333333333
לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

ייעוץ משפטי חינם
כתבות ומאמרים בנושא הילד נחטף - מה עושים?
סגור