מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind »מגזין משפט בישראל»מגזין פלילי » הילד הותקף בבית הספר
מגזין פלילי

הילד הותקף בבית הספר

אם ילדכם הותקף בבית הספר, נשאלת השאלה למי כדאי לפנות והאם ניתן לחייב ילד קטן בתשלום פיצויים על נזק שנגרם לילדכם.
  • מערכת האתר
  • |
  • 13/10/201
  • |
  • 14:57
  • |
  • 1755 צפיות

מי שחי בישראל בעשור האחרון לבטח כבר יודע שהאלימות בקרב בני הנוער והילדים הקטנים בישראל רק עולה במשך הזמן ואינה מראה סימנים של ירידה. בפסק דין אשר נסקור בכתבה הבאה נראה שיש ערעור של ילד, נער בבית הספר אשר אותו חייב בית המשפט לשלם פיצויים לתלמיד אחר בגלל הנזק שגרם לו בעקבות כך שהתנהג באלימות.

אלימות של תלמידים
בבתי הספר יש מאות ולעיתים אלפי תלמידים, אשר נמצאים ביחד זמן רב ולעיתים יש גם חיכוחים. בעת כעסם, גם ילדים וגם מבוגרים לעיתים לא שמים לב מה הם עושים ויכולים לגרום לאדם אחר נזק, לעיתים אף בלתי הפיך. במקרה כזה ההורים לעיתים יחליטו לתבוע את הילד התוקף במטרה לנסות להוציא ממנו פיצויים.

סקירה של פסיקה
באותה פסיקה מדוברת הילד התוקף היה אמור לשלם יותר משבעים אלף שקלים לנער אותו תקף ונעשה לו נזק. מכיוון שלבית הספר הייתה אחריות שילוחית (כך נקבע בבית המשפט) בית הספר חוייב בתשלום של עשרים אחוזים מהסכום, בעוד הילד התוקף היה צריך לשלם שמונים אחוזים מהסכום. התלמיד הפוגע, באמצעות עורך דין פלילי הגיע ערעור לבית המשפט המחוזי, אך הערעור שלו נדחה בתוקף.
אם ילדכם הותקף - ניתן להגיש תביעת נזיקין כנגד הילד התוקף

מדוע נדחה הערעור
בית המשפט נימק את החלטתו בכך שההחלטות של בית המשפט התקבלו על סמך הודאתו של התלמיד בביצוע המעשה, ובית המשפט המחוזי קבע שאם התלמיד אכן ביצע את המעשים שעליהם הודה, אין מחלוקת על כך שהאירוע הוא חמור מאוד ובא לידי ביטוי בתגובה קיצונית מצידו של הילד הפוגע. 

החלטה סופית
ערעורו של הנער הפוגע הרגיז מאוד את בית המשפט המחוזי והשופטים אף טענו שהם הקלו בעונשו, ושלא היה צריך להגיש ערוער מלכתחילה, שכן בית המשפט המחוזי טען שהנער הפוגע היה צריך לשלם פיצויים גדולים הרבה יותר. מכאן אפשר להבין שאפילו ילדים אשר נוהגים באלימות בבית הספר אינם חסינים בגלל גילם הצעיר ובגלל היותם קטינים, והם יכולים להתבע כמו כל אחד אחר על נם אשר גרמו לאחר.

אולי תתעניינו גם ב:

עורכי דין לעברות אלימות
לפניכם משרדי עורכי דין מובחרים העוסקים בתחום עורכי דין לעברות אלימות. הזינו פרטיכם, סמנו משרדים הקרובים ופועלים באיזור מגוריכם ושלחו את הטופס. בתוך זמן קצר נציגי המשרדים יצרו עמכם קשר טלפוני לייעוץ ראשוני או קביעת פגישה.

קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
איזורים בארץ: מרכז, שפלה, דרום
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה

תגובות הגולשים
שם
1111111111
נושא
2222222222
תוכן
3333333333333
לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

ייעוץ משפטי חינם
כתבות ומאמרים בנושא הילד הותקף בבית הספר
סגור