מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind »מגזין משפט בישראל»מגזין עבודה » תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה
מגזין עבודה

תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה

  • מערכת האתר
  • |
  • 1/3/13
  • |
  • 12:10
  • |
  • 1612 צפיות

במסגרת החוק נקבע שבמקרים בהם נפגע אדם בתאונת דרכים בדרכו מהבית אל העבודה או בדרך מהעבודה אל הבית, תיחשב התאונה לתאונת דרכים וגם לתאונת עבודה. מה שאומר שהאדם הנפגע בתאונה שכזו רשאי להגיש תביעה כנפגע בעבודה במסגרת ביטוח לאומי, ואם תביעתו לא תידחה יקבל את הפיצוי ההולם לנזק שנגרם לו.

מהי תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה?
כשם שבמקרה של תאונת דרכים על הנפגע מוטלת חובת ההוכחה כי פגיעתו נעשתה בדרך מביתו לעבודה או להיפך, כי במידה ולא יצליח להוכיח זאת, לא תוכר התאונה שעבר כתאונת עבודה, המוסד לביטוח לאומי ידחה את תביעתו על הסף.

תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה וסוגיות שונות
עובד הנפגע בתאונת דרכים שאירעה לאחר ששינה את המסלול הרגיל אשר הוא עושה בדרכו לעבודה ביום יום, ייתקל בקשיים רבים להוכיח את תביעתו. ולרוב, באותם מקרים ידחה הביטוח הלאומי את אותה תביעה.

תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה וביטוח לאומי
במקרה שצוין, של שינוי מסלול שעושה העובד יום יום בדרכו לעבודה או ממנה, ידחה הביטוח הלאומי את התביעה, שכן לטענתו תאונה זו אינה עונה להגדרה של תאונת עבודה כפי שהיא מוגדרת בחוק. וזו משום שדבר הסטייה מן המסלול קוטע את הרצף, או הקשר בין אותה תאונת דרכים לבין מקום העבודה של הנפגע ובכך לא תיחשב כתאונת עבודה.

תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה ודגשים שונים
היה ואירעה תאונת דרכים בדרך מהעבודה לבית או להיפך וזו הוכרה על ידי המוסד לביטוח לאומי כתאונת עבודה, זכותו של הנפגע לדרוש שוועדה רפואית תבדוק אותו בכדי ששיעור נכותו יקבע כתוצאה ישירה של אותה תאונת דרכים. הפיצוי וגובהו יינתנו בהתאם לגובה הנכות שקבעה הוועדה הרפואית. נכות גבוהה תקבל כמובן פיצוי גבוה יותר יוענק על ידי המוסד לביטוח לאומי.


עורכי דין לענייני תאונות עבודה
לפניכם משרדי עורכי דין מובחרים העוסקים בתחום עורכי דין לענייני תאונות עבודה. הזינו פרטיכם, סמנו משרדים הקרובים ופועלים באיזור מגוריכם ושלחו את הטופס. בתוך זמן קצר נציגי המשרדים יצרו עמכם קשר טלפוני לייעוץ ראשוני או קביעת פגישה.

קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
איזורים בארץ: צפון, שרון, מרכז, שפלה, דרום, ירושלים
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה
איזורים בארץ: צפון
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז, שפלה
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה

תגובות הגולשים
שם
1111111111
נושא
2222222222
תוכן
3333333333333
לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

ייעוץ משפטי חינם
כתבות ומאמרים בנושא תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה
סגור