מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind »מגזין משפט בישראל»מגזין עבודה » מכתב פיטורין כחוק
מגזין עבודה

מכתב פיטורין כחוק

מעביד, המעוניין לפטר עובד מחוייב לספק לו מכתב פיטורין וזאת בהתאם להוראות חוק פיצויי פיטורין. אך האם כשפוטרת בהכרח מגיעים לך פיצויים? כיצד צריך להיות מנוסח מכתב פיטורין? ומה הוא אמור לכלול?
 • מערכת האתר
 • |
 • 23/9/2013
 • |
 • 11:35
 • |
 • 753 צפיות

המשמעות הרבה המוקנית למכתב הפיטורין נעוצה בפער הקיים בזכויות המגיעות לעובד שפוטר לעובד שהתפטר מעבודתו, לדוגמא עובד שפוטר וברשותו מכתב פיטורין יהיה זכאי לקבל פיצויי פיטורין ואילו עובד שהתפטר לא יהיה זכאי לקבלת גמול זה (אלה בכפוף לנסיבות מסויימות).

נוסח מכתב פיטורין
החוק מגדיר מהו מכתב פיטורין ומה צריך להיכלל בו על מנת שיוקנה לו תוקף חוקי וקובע מספר פרמטרים הכרחיים כגון תאריך, אשר יגדיר באופן מדויק ומובהק מהו מועד הוצאת המכתב וכן מועד סיום יחסי העבודה, סיבת סיום העסקה- במקרים רבים סעיף זה יסיע בידי העובד במציאת מקום עבודה חדש, ואף בתביעה לפיצויי פיטורין במקרים בהם זכותו לעשות כן. פרמטרים אלה הינם חיוניים לתוקפו של מכתב פיטורין.
מכתב פיטורין חוקי צריך לעמוד במספר פרמטרים אשר קבע החוק

תביעת מעסיק ו/או עובד שפוטר
מכתב פיטורין משמש נדבך מרכזי בכל תביעת פיטורין המגיעה לפתחו של בית הדין לעבודה, הוא אשר יוצר את השוני בין פיטורין, התפטרות, התפטרות בדין מפוטר ועוד- דבר המשפיע במידה ניכרת על תביעות רבות.

במידה ונתקלתם בבעיה בניסוח מכתב פיטורין חשוב מאוד להיוועץ בעורך דין מומחה המתמחה בדיני עבודה וסיום יחסי עובד מעביד, אשר ידע להכווין אתכם כמעבידים וניסוח נכון, כאמור בחוק, של מכתב פיטורין וכן גם כעובד ולוודא שהמכתב שקיבלתם עומד בדרישות החוק.

בחירת עורך דין בדיני עבודה
כאמור, אם פוטרתם מעבודתכם או לחילופין ברצונכם לפטר עובד, ולהימנע מטעויות משפטיות שעלולות לפגוע בכם עד מאוד בעתיד, חשוב מאוד לבצע בדיקה משפטית מקיפה על ידי עורך דין מוסמך המתמחה בתחום. תחום דיני העבודה הינו תחום מורכב ומסועף, מהלכים שגויים יוכלו להתפרש על ידי עובד / מעביד בצורה שגויה – דבר אשר עלול להוביל לתביעות רבות.

אולי תתעניינו גם ב:

עורכי דין לענייני פיטורין
לפניכם משרדי עורכי דין מובחרים העוסקים בתחום עורכי דין לענייני פיטורין. הזינו פרטיכם, סמנו משרדים הקרובים ופועלים באיזור מגוריכם ושלחו את הטופס. בתוך זמן קצר נציגי המשרדים יצרו עמכם קשר טלפוני לייעוץ ראשוני או קביעת פגישה.

קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
איזורים בארץ: צפון
סמן לפניה
איזורים בארץ: צפון, שרון
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון
סמן לפניה
איזורים בארץ: צפון
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז, שפלה
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז, שפלה
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה

תגובות הגולשים
שם
1111111111
נושא
2222222222
תוכן
3333333333333
לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

ייעוץ משפטי חינם
כתבות ומאמרים בנושא מכתב פיטורין כחוק
 • צו ירושה וסכסוכים במשפחה
  בנקודת הזמן שבה רכושו של אדם הופך להיות לעיזבונו ואינו מותיר אחריו צוואה, הוא מעלה את הסיכויים לכך שהנותרים אחריו יוטלו באפלה גדולה יותר מאשר כשרצונו כתוב, מובהר ומאושר בידי בית המשפט – וזה פתח לסכסוכ...
 • מתן דירה במתנה – ממה יש להיזהר?
  דירה שעוברת מיד ליד או הפקדת כספי ההורים בחשבון הילדים למטרות רכישת דירה – עלולה לגרום לטעויות ולמפח נפש. ניתן ללמוד בכמה צעדים איך להמנע מאותן הטעויות שעלולות להוביל לתהליך משפטי יקר....
 • גביית מזונות
  בתקופה האחרונה נמצאו פתרונות יצירתיים לגביית מזונות אישה וילדים מידי הגרושים, ואלו מקלים על המרדף אחר הכסף מבלי שהזכאיות או הזכאים לכספים אלו יצטרכו לעשות זאת בעצמם. ...
 • פדיון ימי מחלה
  דמי מחלה מאפשרים לעובד להמשיך ולקבל את משכורתו חרף מחלה שבגינה הוא מחמיץ ימי עבודה ואינו כשיר כדי לעבוד. במקרה זה, החוק מעניק גיבוי לאותו עובד שהציג אישור רפואי בדבר מחלתו. ...

סגור