מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind »מגזין משפט בישראל»מגזין עבודה » מכתב פיטורין כחוק
מגזין עבודה

מכתב פיטורין כחוק

מעביד, המעוניין לפטר עובד מחוייב לספק לו מכתב פיטורין וזאת בהתאם להוראות חוק פיצויי פיטורין. אך האם כשפוטרת בהכרח מגיעים לך פיצויים? כיצד צריך להיות מנוסח מכתב פיטורין? ומה הוא אמור לכלול?
 • מערכת האתר
 • |
 • 23/9/2013
 • |
 • 11:35
 • |
 • 3062 צפיות

המשמעות הרבה המוקנית למכתב הפיטורין נעוצה בפער הקיים בזכויות המגיעות לעובד שפוטר לעובד שהתפטר מעבודתו, לדוגמא עובד שפוטר וברשותו מכתב פיטורין יהיה זכאי לקבל פיצויי פיטורין ואילו עובד שהתפטר לא יהיה זכאי לקבלת גמול זה (אלה בכפוף לנסיבות מסויימות).

נוסח מכתב פיטורין
החוק מגדיר מהו מכתב פיטורין ומה צריך להיכלל בו על מנת שיוקנה לו תוקף חוקי וקובע מספר פרמטרים הכרחיים כגון תאריך, אשר יגדיר באופן מדויק ומובהק מהו מועד הוצאת המכתב וכן מועד סיום יחסי העבודה, סיבת סיום העסקה- במקרים רבים סעיף זה יסיע בידי העובד במציאת מקום עבודה חדש, ואף בתביעה לפיצויי פיטורין במקרים בהם זכותו לעשות כן. פרמטרים אלה הינם חיוניים לתוקפו של מכתב פיטורין.
מכתב פיטורין חוקי צריך לעמוד במספר פרמטרים אשר קבע החוק

תביעת מעסיק ו/או עובד שפוטר
מכתב פיטורין משמש נדבך מרכזי בכל תביעת פיטורין המגיעה לפתחו של בית הדין לעבודה, הוא אשר יוצר את השוני בין פיטורין, התפטרות, התפטרות בדין מפוטר ועוד- דבר המשפיע במידה ניכרת על תביעות רבות.

במידה ונתקלתם בבעיה בניסוח מכתב פיטורין חשוב מאוד להיוועץ בעורך דין מומחה המתמחה בדיני עבודה וסיום יחסי עובד מעביד, אשר ידע להכווין אתכם כמעבידים וניסוח נכון, כאמור בחוק, של מכתב פיטורין וכן גם כעובד ולוודא שהמכתב שקיבלתם עומד בדרישות החוק.

בחירת עורך דין בדיני עבודה
כאמור, אם פוטרתם מעבודתכם או לחילופין ברצונכם לפטר עובד, ולהימנע מטעויות משפטיות שעלולות לפגוע בכם עד מאוד בעתיד, חשוב מאוד לבצע בדיקה משפטית מקיפה על ידי עורך דין מוסמך המתמחה בתחום. תחום דיני העבודה הינו תחום מורכב ומסועף, מהלכים שגויים יוכלו להתפרש על ידי עובד / מעביד בצורה שגויה – דבר אשר עלול להוביל לתביעות רבות.

אולי תתעניינו גם ב:

עורכי דין לענייני פיטורין
לפניכם משרדי עורכי דין מובחרים העוסקים בתחום עורכי דין לענייני פיטורין. הזינו פרטיכם, סמנו משרדים הקרובים ופועלים באיזור מגוריכם ושלחו את הטופס. בתוך זמן קצר נציגי המשרדים יצרו עמכם קשר טלפוני לייעוץ ראשוני או קביעת פגישה.

קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
איזורים בארץ: דרום
סמן לפניה
איזורים בארץ: צפון
סמן לפניה
איזורים בארץ: מרכז, שפלה
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה
איזורים בארץ: שרון, מרכז
סמן לפניה

תגובות הגולשים
שם
1111111111
נושא
2222222222
תוכן
3333333333333
לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

ייעוץ משפטי חינם
כתבות ומאמרים בנושא מכתב פיטורין כחוק
 • על הקוד האתי של חוקרים פרטיים
  שירותיו של חוקר פרטי מוסמך בישראל מתמקדים לרוב באיסוף מידע נסתר על אנשים וגופים רלוונטיים כאשר המידע נדרש בנסיבות שונות בדגש על חקירות כלכליות ועסקיות, חקירות אישות, מעקבים וכדומה. ...
 • ייפוי כוח מתמשך - מהפכה בתחום המשפט והאפוטרופסות
  אנשים רבים מגיעים, כורח החיים, השנים ונסיבות אחרות למצב בו אין הם כשירים מבחינה משפטית לדאוג כראוי לצרכיהם האישיים, הכלכליים, גופם ורכושם לצורך העניין, ובנקודת זמן זאת יש צורך למנות עבורם אפוטרופוס....
 • משפט ימי – מה זה אומר?
  עובדות החיים מספרות כי מרבית שטחו של כדור הארץ בו אנו חיים הוא למעשה ימי ומתנהלת בו למעשה תעבורת כלי שיט בלתי פוסקת, כל העת 24/7. הימים והאוקיינוסים מפרידים בין מדינות ויבשות רבות ורובם הינם טריטוריות...
 • הלבנת הון – כמה ולמה?
  כל אדם רשאי להרוויח כסף ככל יכולתו אבל חייב לשלם עליו מיסים כחוק - עובדים שכירים משלמים מס הכנסה, ביטוח לאומי ומיסים נוספים כחוק והללו מנוכים מהם בתלוש השכר; על חברות מוטלים מיסי חברות ומיסים אחרים; ע...

סגור