מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind » הגירה ואזרחות » אשרות עבודה בישראל

אשרות עבודה בישראל

על מנת להשיג אשרת עבודה, יש לפרט בבקשה ולהגיש את הסיבות ואת המטרות לשמן מעוניינים בה. חוק הכניסה לישראל אינו כולל הסכמים דו צדדיים שנערכו עם האיחוד האירופי, או הסכם חד צדדי למשל שנערך מול ארצות הברית כדי לקבל אשרה יחד עם הכניסה לישראל. 
מלא פרטיך ושלח פניה לכל עורכי הדין המסומנים
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
מידע משפטי בתחום אשרות עבודה בישראל
אשרת עבודה בישראל היא ויזת עבודה ב-1 שניתנת מטעם משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסייה. אשרה זו מאפשרת עבודה זמנית ישראל עבור עובד זר שמבקש לעבוד בישראל, ולאישור העבודה הזה מצטרפת אשרת כניסה תואמת. הליך הוצאת האישור נערך במסגרת מדיניות מוסכמת – בכך שלעובדים המוגדרים כעובדים זרים (לפי חוק – עובד שאיננו אזרח או אינו תושב של מדינת ישראל) אין זכות שבחזקת כניסה לישראל למטרות עבודה ולפיכך יש להוציא אשרה מיוחדת מאת רשות ההגירה והאוכלוסין. 

עובד זר ללא אשרת עבודה
עובדים זרים ללא אשרת עבודה מגורשים מישראל, כשלחוק ישנה אפשרות גם להעניש או לאסור את אותו עובד זר שמגורש מישראל. גם למעסיק ישנו עונש לא קטן; הוא יהיה מנוע בעתיד מלהביא לישראל עובדים זרים נוספים, ויחשב לעבריין עבירה פלילית אילו העסיק את העובד הזר כאילו היה מבקר.

הליך הוצאת אשרת עבודה בישראל
הליך זה נמשך שלושה שלבים; השלב הראשון הוא קבלת המלצה לעבודה בישראל מרשות ההגירה והאוכלוסין – מיחידת הסמך – יחידת ההיתרים – בעבר זה היה משרד המסחר והתעשייה. ההיתר ינתן לאחר שועדה זו שוכנעה כי מדובר בעובד שהינו מומחה בתחומו, כושר השתכרותו יותר מפי שניים מן השכר הממוצע בישראל ואין אזרח ישראלי שביכולתו למלא את התפקיד הזה. בשלב השני תוגש בקשה למשרד הפנים כדי לקבל את אשרת העבודה בישראל ואת הזמנתו של העובד הזר להגיע לישראל. לאחר שהעובד נכנס לעבוד תחת האשרה בישראל, השלב השלישי יכלול כניסה רב פעמית מוחתמת בדרכון.

זמן טיפול בבקשה
יש למסור את הטיפול לידיו הנאמנות של עורך דין בתחום. זמן טיפול ממוצע בבקשה אורך כתשעים ימים מזמן ההגשה ועד לקבלת ההיתר. ההיתרים והאשרות ניתנים לתקופה של שנה אולם ניתן להאריך אותם עד לחמש שנים ושלושה חודשים. ישנם מקרים שבהם ניתן לבקש הארכה לתקופת זמן זו. חשוב לציין כי משרד הפנים הישראלי בודק באופן תקופתי את פעילותן של חברות על פי החוק, ובמקרה הצורך פונה לגורמים שונים על מנת לטפל בעבירות פליליות של מעסיקים על פי החוק והתקנות שבנושא. 

לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

סגור