מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind » הגירה ואזרחות » אזרחות גרמנית

אזרחות גרמנית

על אף עבר והווה טעון ברגשות מעורבים, מעל למאה אלפי ישראלים מחזיקים באזרחות גרמנית, ונהנים בדרכים שונות מכך. כדי לזכות באזרחות זו, מספיק להיות צאצא לאזרח גרמניה – אולם יש להוכיח לרשויות את קרבת הדם לאותו אדם ואת אזרחותו הגרמנית.
מלא פרטיך ושלח פניה לכל עורכי הדין המסומנים
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
מידע משפטי בתחום אזרחות גרמנית
על פי הכלל בגרמניה, מספיק שאחד מן ההורים – אב או אם ואפילו במעגלים משפחתיים נרחבים יותר – סבא או סבתא ואפילו סבא רבא או סבתא רבא – הם בעלי אזרחות גרמנית. אולם, ישנה הסתייגות אחת לעניין: האזרחות תעבור מאם לילדים שנולדו לאחר שנת 1953, משום שזו השנה בה החוק הגרמני קבע כי האזרחות כן מועברת מן האם. על אף זאת, עדיין רבים מן הישראלים הספיקו כבר לקבל אזרחות גרמנית – באופן קל ונוח יותר אף ממדינות אחרות שבאיחוד, המקנות אזרחות אירופית. צאצאים של אם שהייתה לה אזרחות גרמנית בין השנים 74´-53´, יהיו זכאים לאזרחות גרמנית גם אם אלו ילדים שנולדו מחוץ למסגרת נישואין או שהילד הנולד היה עלול להשאר ללא אזרחות כלל. 

מימוש הזכות
מימוש הזכות לאזרחות גרמנית מחייבת פניה לשגרירות גרמניה תוך כדי הצטיידות במסמכים המעידים את הקשר שבין הטוענים לאזרחות ובין קרוב המשפחה שיש לו אזרחות – ולהראות את תוקפה של אזרחות זו, גם אם הקרוב כבר אינו בין החיים. במקרה שההורים או הוריהם היגרו מגרמניה בשנות השלושים ואיבדו את אזרחותם – לאחר עלייתו של השלטון הנאצי – ניתן להראות דרכון ישן או מסמך המעיד על השירות בצבא הגרמני בשנות מלחמת העולם הראשונה, חברות בארגון מקצועי או רישום למוסד לימודים אקדמי בגרמניה. 

לאחר קבלת האישור לזכאות לאזרחות
זכות עבור אזרחות גרמנית היא זכות לדורי- דורות. לאחר קבלת האישור לזכאות זו, המבקשים יספקו לשגרירות את תמונות התקריב של פניהם- לרבות צילומי אזניים ושיניים שנערכים במכוני צילום מיוחדים לפי דרישת שגרירות גרמניה, על מנת להקשות בעתיד על זיופי תצלומים של זהות בעל האזרחות. ניתן לרכז את הטיפול כולו בידיו של עורך דין לענייני אזרחות והגירה. 

אזרחות גרמנית – אילו זכויות היא מקנה?
ככל דרכון אירופי, האזרחות הגרמנית מעניקה למקבליה זכויות שוות ונרחבות ברחבי אירופה – בין מדינות האיחוד. בין היתר זה כולל גם את אותם התנאים לעבודה וללימודים בגרמניה כפי שחלים גל על התושבים המקומיים, הזכות לקבלת דמי אבטלה לאחר מענה על קריטריונים, אפשרות לשהייה במדינות האיחוד ואף חוסך לעתים את הצורך לויזה בארצות הברית. 

כתבות ומאמרים בנושא אזרחות גרמנית
  • אזרחות רומנית - איך מוציאים דרכון
    לאור הצטרפותה של רומניה לאיחוד האירופי מזה שנים מספר, חלה עלייה משמעותית בכמות המתעניינים והמוציאים אזרחות רומנית, ובמילים אחרות – "אזרחות אירופית" מבוקשת. מהם הצעדים הנחוצים כדי להוציא דרכו...
  • הגירה לאירופה
    במצב שבו לא תמיד יש לנו בטחון מלא במגורים במדינה שלנו, הרבה אנשים שוקלים להוציא אזרחות זרה ואולי אפילו להגר מישראל החוצה. חלק יבחרו לעבור לארה"ב בעוד חלק אחר יתכננו דווקא על הגירה לאירופה. כיצד ע...
  • קבלת אזרחות
    חוק האזרחות אשר נוסד בישראל בשנת 1952 מסדיר את כל העניין הנוגע למי יכול לקבל אזרחות במדינת ישראל. אזרחות אינה דבר של מה בכך והיא מתירה לא מעט זכויות לאדם בעל האזרחות. על כן, על אדם זה ראשית כל להוכיח ...

לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

סגור