מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind » הגירה ואזרחות » אזרחות בולגרית

אזרחות בולגרית

בולגריה הינה אחת מעשרים ושמונה המדינות המשתייכות לאיחוד האירופי החולקים בפרלמנט משותף, מטבע אחיד בחלק ממדינות האיחוד, כלכלה אחידה ועוד. אלו המקבלים אזרחות בולגרית נהנים מן היתרונות שבכך. 
מלא פרטיך ושלח פניה לכל עורכי הדין המסומנים
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
מידע משפטי בתחום אזרחות בולגרית
בולגריה הצטרפה אל האיחוד האירופי השנת 2007, ומאז עלתה קרנה של אזרחות בולגרית, כך שרבים האוחזים בשורשים המשפחתיים באותה מדינה בלקנית פונים למשרדי עורכי דין ייעודיים כדי להשיג את האזרחות הזו על פי הכללים שנקבעו לפי חוק האזרחות הבולגרית. עיקר העליה מבולגריה התרחש בין השנים 1948-1950, כאשר רבבות עלו מבולגריה על מנת לבנות בית בישראל. הם וגם צאצאיהם זכאים לאזרחות בולגרית – אולם בתנאים מסוימים; בולגריה תעניק אזרחות גם למי שרק אחד מהוריו או מסביו ומסבתותיו מימש את זכותו ומחזיק באזרחות בולגרית, גם אם אינו נמצא בין החיים.

קבלת אזרחות בולגרית במקרים שונים
מדינת בולגריה תאפשר קבלת אזרחות בולגרית בהתאם למענה על תנאים הדורשים תהליכים שונים: האחד הוא החזרת האזרחות הבולגרית למי שהינו יליד בולגריה, השני הוא קבלת אזרחות בולגרית עבור מי שהם צאצאים לבעלי אזרחות בולגרית והם ילידי ישראל. אזרחות ודרכון בולגרי יתקבלו בשני המקרים לאחר אישור הרשויות בבולגריה. 

איך להוכיח קשר דם?
על מנת ליהנות מן הזכות לאזרחות בולגרית, יש להוכיח כי קיים קשר דם של לפחות אחד מן ההורים או מן הסבים ואף מתוקף נישואין לאזרח בולגריה או מתוקף תהליך של התאזרחות בבולגריה. את הבקשה לאזרחות בולגרית רצוי ליישב באמצעות עורך דין שמטפל בענייני אזרחות או הגירה, ולהגיש למשרד הפנים של בולגריה או לשגרירות בולגריה שבישראל. יש לצרף הוכחות ומסמכים רלבנטיים ואיכותיים ככל שניתן על מנת להוכיח את אותו קשר דם לבולגריה, לרבות תעודת לידה, תעודות נישואין, תעודת פטירה, קורות חיים וכן הלאה. 

אילו זכויות מקנה אזרחות בולגרית?
מלבד הדרכון האירופי שניתן, האזרח הבולגרי יהיה זכאי לנצל את זכויותיו הסוציאליות בתוך גבולות בולגריה – הקלות בדיור, מגורים, עבודה, לימודים מסובסדים ועוד. נוסף על כך, בעלי אזרחות אירופית – בולגרית יהיו יכולים ליהנות מכניסה חופשית למדינות אירופה השונות, ללמוד ולעבוד במסגרות שונות במדינות אלו ולהקים עסק פרטי ברחבי אירופה. רבים מנצלים זאת כבר כדי ללמוד באוניברסיטאות אירופיות רבות ובתחומי לימוד רבים ומגוונים תוך קבלת הקלה כספית בשכר הלימוד ובמגורים והנאה מאיכות חיים. כתבות ומאמרים בנושא אזרחות בולגרית
  • הגרלת גרין קארד לארה"ב
    מדי שנה, ארצות הברית של אמריקה מקנה זכות לכ- 50,000 מועמדים מרחבי העולם להשתתף בהגרלת הגרין קארד למטרות קבלת אשרת הגירה אליה. משמעות האשרות הללו היא אישור רשמי לשהיית קבע כולל אפשרות לתעסוקה בארצות הב...

לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

סגור