מציאת עורך דין בשני שלבים פשוטים
LawFind » הגירה ואזרחות » גירוש מישראל

גירוש מישראל

לא פעם נתקלו משרדי עורכי דין שונים באזרחים ישראליים אשר קיבלו מכתב ממשרד הפנים בו הם מודיעים להם שאינם אזרחי ישראל יותר. אזרחותם נשללה, בגלל סיבה כלשהי, שאינה מובנת להם לרוב ונאמר להם שהם חייבים לעזוב את מדינת ישראל בתוך זמן קצר.


מלא פרטיך ושלח פניה לכל עורכי הדין המסומנים
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר
מידע משפטי בתחום גירוש מישראל
בשנים האחרונות אנו שומעים על שוהים בלתי חוקיים המגורשים מישראל חדשות לבקרים, עורכי דין המתמחים בתחום ההגירה והגירוש מישראל יוכלו לעמוד על זכויותיהם של המגורשים ובמקרים מסוימים אף למנוע את הגירוש מעיקרו

בשנים האחרונות מתמודדת מדינת ישראל עם תופעה הולכת וגדלה של זרים השוהים בישראל באופן בלתי חוקי. זרים אלה מגיעים לשטחה של מדינת ישראל במספר דרכים בינהן כניסה של עובדים זרים אשר מגיעים ממדינות אפריקה דרך גבול סיני, עובדים אשר הגיעו לישראל עם אשרת עבודה זמנית ובסופה לא עזבו את שטח המדינה, תיירים שנשארו בישראל גם לאחר תום תקופת ויזת התייר שלהם ועוד. 

המלחמה בתופעת השוהים הבלתי חוקיים
במטרה להילחם בתופעה זו הקימה משטרת ישראל את יחידת עו"ז, יחידה ייעודית שתפקידה הוא למגר את תופעת המסתננים והשוהים הבלתי חוקיים מהמדינה. יחידה זו הפועלת בכפוף למשרד הפנים (רשות מנהל האוכלוסין) פועלת נמרצות לביצוע מעצרים של שוהים לא חוקיים, הבאתם בפני רשויות החוק והשיפוט ובהמשך סילוקם משטחי המדינה. פעולת אלה מצידה של יחידת עו"ז מסתיימים במרבית המקרים בסילוקו המהיר של השוהה הזר מהמדינה כשלעיתים אין השוהה מספיק אפילו לאסוף את חפציו האישיים ולהסדיר את עזיבתו.

פרוצדורת הגירוש מישראל
עם מעצרו של שוהה בלתי חוקי יועבר העצור לאחד משני מתקנים אשר קולטים אותם, המתקנים הם כלא גבעון (לרוב כאשר מדובר בעצור יחיד) או מתקן יהלום הממוקם במתחם שדה התעופה (לרוב כאשר מדובר במשפחות). עם הגעת השוהה הזר למתקן המעצר מתאפשר לו לחתום על טופס גירוש מזורז בהסכמה שלאחריו הוא עוזב את הארץ תוך 72 שעות. אם בחר השוהה הזר שלא לחתום הוא יועבר לדיון בפני בית הדין לביקורת משמורת שם יוצא כנגדו צו גירוש.

סיוע עורך דין במקרים מסוג זה
חשוב לזכור כי גם שוהה בלתי חוקי המובא למעצר, כמו כל אדם, זכאי לזכויות רבות. חוסר ידע והבנה באשר לזכויות השוהה הזר לעיתים עלול לפגוע בו עד מאוד. על מנת לוודא כי השוהה הזר מקבל את כלל הזכויות להן הוא זכאי ובמקרים מסויימים אף למנוע את הגירוש מיסודו חשוב להעזר בשירותיו של עורך דין המתמחה בתחום הגירוש מישראל. עורך דין מומחה בתחום זה יוכל בין היתר לבצע שורה של פעולות במטרה לעמוד על זכויות המגורש כגון : פגישת העצור במתקן הכליאה ווידוא שהוא מוחזק בהתאם לחוק, עיון בחומרי חקירה, ניהול משא ומתן עם רשויות ההגירה, הגשת עתירות מנהליות ועוד.  

כתבות ומאמרים בנושא גירוש מישראל
  • הגירה לאירופה
    במצב שבו לא תמיד יש לנו בטחון מלא במגורים במדינה שלנו, הרבה אנשים שוקלים להוציא אזרחות זרה ואולי אפילו להגר מישראל החוצה. חלק יבחרו לעבור לארה"ב בעוד חלק אחר יתכננו דווקא על הגירה לאירופה. כיצד ע...
  • אשרת עבודה זמנית בקנדה
    השנים האחרונות הניבו קרוב למאה אלף אשרות עבודה ואישורים עבור זרים. אשרות אלו מאפשרות למקבליהן לעבוד לאורך תקופה ארוכה או זמנית בקנדה. מדי שנה אלפי צעירים אשר פונים לעבוד ברחבי העולם ובכלל זה בקנדה נזק...

לייעוץ והכוונה במציאת עורך דין התקשרו עכשיו ל: 03-6958791
או שלחו פרטיכם בטופס הבא ונציגי הייעוץ שלנו ייצרו עמכם קשר בהקדם
קראתי ואני מסכים לתקנון האתר

סגור